18:48 18.05.2018

Законопроект про громадянство доопрацюють у питанні колаборантів на окупованих територіях

3 хв читати
Законопроект про громадянство доопрацюють у питанні колаборантів на окупованих територіях

Президент України Петро Порошенко запевнив голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова і його заступника Ільмі Умерова в тому, що законопроект про громадянство буде доопрацьовано в питанні колаборантів на окупованих територіях.

"У цьому проекті (президентському законопроекті (№8297) про внесення змін до закону України про громадянство щодо удосконалення окремих положень – ІФ) були норми, які з одного боку захищають не лише кримських татар, але і українців, які опинилися на окупованій території і були вимушені під тиском прийняти російське громадянство і Закон має захистити їх. Але є окрема невеличка частина громадян, які добровільно стали колаборантами – пішли працювати в поліцію, ФСБ, незаконні органи влади", - повідомляє прес-служба глави держави за підсумками його зустрічі з лідерами Меджлісу кримськотатарського народу в п'ятницю в Києві.

Він наголосив: "Я почув ваше звернення. Ми це обговорили, і я прийняв рішення, що відкличу законопроект про громадянство".

За словами П.Порошенко, буде вилучено норму про колаборантів" і законопроект буде доопрацьовано спільними зусиллями.

"Розділимо ці дві речі. Перша річ – це буде Закон про громадянство і захист українського громадянства. З іншого боку, Законом про колаборантів ми врегулюємо питання щодо цієї, нехай і невеличкої, категорії громадян, але вони мають отримати абсолютну справедливу реакцію українського законодавства, українського Закону і держави", - зазначив президент.

Р.Чубаров подякував главі держави за підтримку ініціативи щодо вилучення норм, що стосуються безпосередньо окупованих територій. "Наша мета дуже чітка і ясна, і всі мають про неї знати – ті, хто порушив Закони України і пішов на співпрацю з окупантами, і він є фактором щодо нехтування правами і свободами громадян України, ці люди будуть покарані. А всі інші, які зберігають гідність, і зберігають вірність Україні, - ми всі разом будемо жити в нашому Криму", - сказав він.

За словами Р.Чубарова, переважна більшість громадян України, які проживають в окупованому Криму, чекають відновлення державного суверенітету України і забезпечення контролю над Кримом.

Як повідомлялося, 19 квітня 2018 року президент України вніс до парламенту проект закону (№8297) про внесення змін до закону України про громадянство.

Серед іншого він передбачав, що набуття громадянства РФ в результаті здійснення протиправних і несумлінних дій на тимчасово окупованих територіях адміністрацією РФ і підконтрольними Росії самопроголошеними органами не вважається добровільним набуттям іноземного громадянства, тому не є підставою для втрати українського.

Однак підставою для втрати громадянства України буде реалізація виборчого чи іншого права, яке надає іноземне громадянство або виконання зобов'язання, які покладає іноземне громадянство, що може підтвердитися даними публічних реєстрів державних органів, органів місцевого самоврядування іноземних держав, інформацією на офіційних веб-сайтах та в офіційних виданнях.

Підставою для втрати українського громадянства стане також використання паспорта іншої держави під час перетину кордону України, яке зафіксовано посадовою особою Державної прикордонної служби України або іншого держоргану.

Законопроект також пропонує уточнити процедуру отримання українського громадянства і відмови від іноземного.

Проте 16 травня, як випливає з запису на сайті парламенту в статусі проходження документа, П.Порошенко відкликав цей законопроект.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський на зустрічі з конгресменами: дуже цінуємо, що Америка пліч-о-пліч з Україною

ЄС і Нідерланди запускають новий проєкт на EUR8 млн для посилення матеріально-технічного забезпечення МВС України

Ізраїль продовжить операцію в Газі до перемоги, навіть якщо на це знадобиться більше часу

Умєров про необхідність дозволу на удари американською зброєю вглиб РФ: Ми хочемо функціональних рішень, щоб захистити наші міста

Умєров: Ми вміємо і здатні перемагати, ми маємо план, але потрібно більше зброї

НАТО переймає на себе командні функції з військової допомоги Україні - Яценюк

Президент Чехії: Тимчасова окупація РФ українських територій не має стати на заваді інтеграції України в НАТО та ЄС

Майбутнє України в НАТО, запрошення надішлють, коли погодяться союзники і буде виконано умови - проєкт декларації саміту

Прем'єрка Данії: Потрібно надати Україні все необхідне не тільки для самозахисту, а й для перемоги над РФ

Угорщина не підтримає декларацію саміту НАТО без одноголосного рішення щодо членства України, а воно неможливе через ризик конфлікту з РФ - Сіярто

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА