20:13 22.05.2018

ВР визначила низку пільг для постраждалих учасників Революції гідності

2 хв читати
ВР визначила низку пільг для постраждалих учасників Революції гідності

Верховна Рада визначила низку пільг і соціальних гарантій для постраждалих учасників Революції гідності, а також замінила термін "Велика вітчизняна війна" на термін "Друга світова війна" в деяких законах України.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний закон (№8201) про внесення змін до законодавчих актів України щодо соціального захисту постраждалих учасників Революції гідності та деяких інших осіб за основу і в цілому підтримали 226 народних депутатів на пленарному засіданні у вівторок.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, в листопаді 2017 року Верховна Рада ухвалила закон щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, що набув чинності в лютому 2018 року. Постраждалим учасникам Революції гідності тоді надали право на пільги та інші соціальні гарантії, передбачені для учасників бойових дій статтею 12 закону про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.

Водночас пільги та інші соціальні гарантії передбачені для учасників бойових дій і низкою інших законодавчих актів. У пояснювальній записці зазначається, що у зв'язку з цим виникла необхідність внести зміни.

Відповідно до ухваленого у вівторок закону, постраждалі учасники Революції гідності матимуть переважне право залишитися на роботі у разі скорочення штату співробітників в організації, де вони працюють.

Крім того, вони отримали право на додаткову відпустку, а також внесені до переліку категорій осіб, яким першочергово надається житлове приміщення, якщо вони потребують поліпшення житлових умов.

Крім того, в низці законодавчих актів, зокрема в Житловому кодексі, законі про пенсійне забезпечення, законі про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей, про похорони та похоронну справу, в законі про судовий збір, законі про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, депутати замінили термін "Велика вітчизняна війна" терміном "Друга світова війна", а термін "інвалід" на "особа з інвалідністю".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський вважає, що чесні вибори президента Білорусі - найкращий вихід із кризи

Лукашенко вступив на посаду президента Білорусі

"Голос" ініціює звернення ВР до Кабміну про захист громадян Білорусі

Офіс мовного омбудсмена просить Шмигаля зберегти комплексне ЗНО з української мови та літератури

Кернеса, що проходить лікування від COVID-19 у "Шаріте", висунуто на посаду мера Харкова

Зеленський розпочав робочу поїздку на Миколаївщину

Криза в Білорусі може стати розломом на європейському континенті - Макрон на ГА ООН

Зеленський в розмові з Трюдо наголосив на зацікавленості України в лібералізації візового режиму з Канадою та поінформував його про ситуацію на Донбасі

Разумков вважає малоймовірним ухвалення нового закону "Про столицю" до місцевих виборів

Стефанішина обговорила з єврокомісаром Варгеї саміт Україна-ЄС і оновлення Угоди про асоціацію в торговельній і секторальній частинах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА