Інтерфакс-Україна
20:48 23.05.2018

Керівники країн G7 і ЄС заявили про невизнання виборів у Венесуелі

2 хв читати
Керівники країн G7 і ЄС заявили про невизнання виборів у Венесуелі

Лідери країн групи G7 і Євросоюзу заявили про своє невизнання підсумків президентських виборів у Венесуелі 20 травня.

"Без згоди прийняти міжнародні стандарти і без забезпечення основних гарантій інклюзивного, справедливого і демократичного процесу ці вибори і їхні результати не мають легітимності та довіри", – йдеться у спільній заяві керівників країн G7 і ЄС, поширеній в середу.

"У зв'язку з цим ми засуджуємо президентські вибори у Венесуелі і їх результат, оскільки він не представляє демократичну волю громадян Венесуели. Уряд Венесуели втратив можливість для необхідного термінового виправлення політичного курсу", – наголошується в документі.

Лідери G7 і ЄС відзначають утвердження режимом Ніколаса Мадуро авторитарної влади, тоді як "народ Венесуели, як і раніше, страждає від порушень прав людини та серйозних втрат, що викликають зростаюче переміщення населення, яке зачіпає країни у всьому регіоні".

"Ми солідарні з народом Венесуели і закликаємо режим Мадуро відновити конституційну демократію у Венесуелі, призначити вільні і справедливі вибори, які можуть справді відобразити демократичну волю народу, негайно звільнити усіх політичних в'язнів, відновити повноваження Національної асамблеї і забезпечити повний, безпечний та безперешкодний доступ гуманітарних операторів", – наголошується в заяві керівників G7 і ЄС.

"Ми, як і раніше, підтримуємо мирне, переговорне і демократичне вирішення кризи у Венесуелі та надання населенню Венесуели гуманітарної допомоги", – заявили лідери "сімки" і Євросоюзу.

Як повідомлялося, під час дострокових президентських виборів президент Венесуели Н.Мадуро був переобраний на посаду глави держави. Загалом Н.Мадуро отримав понад 5,8 мільйона голосів (близько 68%).

Цього тижня президент США Дональд Трамп підписав указ, який забороняє американським громадянам проводити транзакції, що мають причетність до державного боргу Венесуели. У Білому домі також заявили, що указ Д.Трампа обмежує можливості венесуельської влади продавати активи "за низькою ціною за рахунок народу Венесуели".

Тим часом, у середу в МЗС РФ закликали поважати вибір венесуельського народу, назвавши невизнання низкою країн результатів президентських виборів у Венесуелі контрпродуктивним.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко звернувся до депутатів Європарламенту щодо допомоги Києву в умовах енергетичної кризи

Зеленський обговорив з Туском співпрацю в енергетиці, захисті та відновленні, а також тиск на РФ

Трамп поговорив з Сі Цзіньпіном, зокрема, про війну в Україні

Файли Епштейна не позначаться на відносинах між США та Україною - Мережко

Сибіга: Чим більший тиск на Москву і підтримка України, тим швидше закінчиться війна, тим швидше будуть успішними мирні зусилля

КМІС: 61% українців довіряють Зеленському, проте наростає частина тих, що виявляють довіру, спираючись на "державницьку позицію"

Зеленський: вважаємо, що двосторонній документ щодо гарантій безпеки зі США готовий

Зеленський обговорив із фон дер Ляєн роботу над документами щодо гарантій безпеки та плану відновлення

Президентка Єврокомісії повела телефонну розмову із Зеленським напередодні переговорів щодо миру цього тижня

Роль ОБСЄ на нинішньому етапі війни та після неї обговорили в Києві керівники організації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА