07:35 24.05.2018

Рада прийняла закон про приєднання України до Метричної конвенції

2 хв читати
Рада прийняла закон про приєднання України до Метричної конвенції

Верховна Рада прийняла закон про приєднання України до Метричної конвенції.

За документ в цілому проголосували 232 народних депутата на пленарному засіданні в середу.

Як наголошується в пояснювальній записці, законопроект розроблено на виконання положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, згідно з яким Україна в повному обсязі повинна забезпечувати участь відповідних національних органів у європейських та міжнародних організаціях із законодавчої і фундаментальної метрології відповідно до сфери її діяльності і статусу членства в цих організаціях.

Метричну конвенцію засновано Міжнародним бюро мір і ваг (BIPM), до основних завдань якого віднесено Розробку та підтримку міжнародних еталонів одиниць вимірювання Міжнародної системи одиниць (SI).

Нині учасниками Метричної конвенції є 58 держав. 43 держави беруть участь у Генеральній конференції мір і ваг (CGPM) у статусі асоційованих учасників, в тому числі Україна з 2002 року.

Закон дозволить Україні отримати членство в Міжнародному бюро мір і ваг та користуватися правами повноправного члена BIPM, зокрема голосувати під час засідань Генеральної конференції (CGPM), брати участь у ключових звіреннях Міжнародного комітету мір і ваг. Це дозволить оцінити ступінь еквівалентності національних еталонів у найкоротший термін і з найвищою точністю.

Закон також дозволить Україні придбати відкалібрований платиново-іридієвий еталон кілограма за ціною собівартості, користуватися послугами калібрування національних еталонів, що не доступно для асоційованих учасників, отримати доступ до обмежених розділів веб-сайту Міжнародного бюро мір і ваг, які містять стратегічну інформацію.

Як наголошується в пояснювальній записці, реалізація цього закону потребуватиме додаткових фінансових витрат. На сьогодні, як асоційований учасник Генеральної конференції мір і ваг, Україна сплачує внесок 50 763 євро до Міжнародного бюро мір і ваг. Для оплати внеску як повноправного члена при складанні бюджетного запиту на 2018-2020 роки передбачено 56 306 євро щороку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єрмак і Брінк обговорили підсумки саміту G7 та дозвіл бити по РФ

Єрмак вважає поведінку Тищенка несумісною зі статусом нардепа

Уряд заблокував допомогу, яку Київ виділив Чернігову на будівництво додаткових фортифікацій, - секретар Київради

За матеріалами СБУ суд заборонив діяльність партії "Наш край", у політсилі оскаржать це рішення

У ВР близькі до консенсусу щодо законопроєкту про будівництво 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС

"Свою правоту відстоюватимемо у Верховному суді", - "Наш край" відреагував на спробу заборони партії

Рішення країн Заходу останніх місяців демонструють значні зрушення в прагненні досягти миру в Україні - заступник голови місії посольства Франції

РФ можна запрошувати на переговори тільки після її поразки - французький експерт

Вибори у США не змінять підтримку України американським народом - експосол Тейлор

Польща зацікавлена в розширенні ЄС і членстві України - голова Комітету у закордонних справах Сейму Польщі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА