Інтерфакс-Україна
16:59 25.05.2018

Угорщина ініціює в НАТО перегляд усіх програм підтримки України

1 хв читати
Угорщина ініціює в НАТО перегляд усіх програм підтримки України

Офіційне звернення Угорщини з ініціативою щодо перегляду програм підтримки України направлено генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу, повідомило видання "Європейська правда" з посиланням на дані штаб-квартири Альянсу.

Згідно з інформацією, документ під назвою "Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО щодо України" був схвалений на урочистому першому засіданні оновленого уряду Угорщини на чолі з Віктором Орбаном.

Документ був направлений із Будапешта керівництву НАТО та всім державам-союзницям.

"Українська держава ослабла до тієї міри, що тепер вона не здатна виконувати свої базові зобов'язання, в тому числі забезпечувати верховенство права та здійснювати ефективне економічне, соціальне та політичне управління", - йдеться в документі угорського уряду.

Наголошується, що Україна не досягла успіху, "попри безпрецедентний рівень політичної підтримки та фінансової допомоги". Також зазначено, що Україна "становить небезпеку для сусідів".

На підставі таких висновків Будапешт пропонує переглянути підтримку, яку НАТО надає Україні.

"Щоб зберегти стабільність у регіоні на східному кордоні Альянсу, НАТО має адаптувати свою політику щодо України до цих нових обставин", - йдеться в меморандумі.

При цьому звернення до НАТО містить норму з певними умовами: Будапешт готовий відмовитися від усіх своїх звинувачень, якщо Україна не застосовуватиме мовну норму закону про освіту для національних меншин країн-членів НАТО, в тому числі угорської меншини на Закарпатті.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС Польщі та США обговорили стан переговорів щодо миру в Україні

Глава МЗС Великої Британії: працюємо із США, Україною та європейськими союзниками для забезпечення справедливого і міцного миру

Визнання США Криму російським та відмова Україні в можливості вступу до НАТО приведуть до нової війни – нардеп Соболєв

Порошенка утримували на кордоні попри рішення суду, через що він пропустив перший день Міжпарламентської ради Україна–НАТО - адвокат

Єврокомісія щодо можливої відмови України від територій: Крим – це Україна

Україна готова обговорювати мирну угоду з Росією, але тільки після реального припинення вогню – ЗМІ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА