Інтерфакс-Україна
21:09 31.05.2018

"Ліга" і рух "П'ять зірок" узгодили новий проект Ради міністрів Італії

2 хв читати
"Ліга" і рух "П'ять зірок" узгодили новий проект Ради міністрів Італії

Лідер партії євроскептиків "Ліга" Маттео Сальвіні і глава популістського руху "П'ять зірок" Луїджі Ді Майо провели в Римі зустріч, під час якої узгодили новий список кандидатів на міністерські позиції, повідомляють газети La Stampa і La Repubblica.

Досі під час обговорення питання щодо нового уряду основні суперечки викликала кандидатура Паоло Савоні, якого партії хотіли бачити на посаді міністра економіки Італії. Проти кандидатури Савони різко виступав президент Італії Серджо Маттарелла. Він заявляв, що бачить у Савоні, відомому критикою на адресу ЄС і на адресу заходів жорсткої бюджетної економії, небезпеку для економіки країни. У зв'язку з цим президент не схвалив запропонований раніше "Лігою" і рухом "П'ять зірок" склад уряду.

У новому списку, за даними ЗМІ, на місце міністра економіки Італії запропонований професор політичної економіки в римському університеті Тор Вергата - Джованні Тріа.

Савону також залишать в уряді - йому, як пишуть ЗМІ, запропонують посаду міністра у справах ЄС.

До дискусії Сальвіні і Ді Майо також приєднався Джузеппе Конте, за яким в новому списку збереглася посада прем'єр-міністра.

Сальвіні в новому уряді може стати главою МВС, а Ді Майо очолити міністерство економічного розвитку або міністерство праці.

Італійські політики вже довгий час не можуть сформувати уряд. Після численних дискусій Маттарелла запропонував сформувати технічний уряд економісту Карло Коттареллі.

Поки Коттареллі не надав президенту Італії список кандидатів у міністри, а в середу італійські ЗМІ повідомили, що економіст бачить можливість формування політичного, а не технічного уряду. При цьому, за даними джерел газети Il Sole 24 Ore, Коттареллі близький до того, щоб відмовитися від спроб сформувати уряд. Видання навіть повідомляє, що він вже підтвердив участь у п'ятницю в заході в Тренто, присвяченому економіці. Це вказує на те, що вже в п'ятницю Коттареллі не планує працювати над формуванням кабінету міністрів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко в штаб-квартирі НАТО назвав ЗСУ опорою трансатлантичної безпеки

Голова комітету Ради Мережко сумнівається у результативності переговорів з РФ

Президент Тайваню щодо України: Будь-яка допомога агресору або порушення ембарго та правил експортного контролю є неприйнятними

Донеччина в обмін на $800 млрд та гарантії безпеки від США та Європи – ЗМІ

Дорожня карта ЄС передбачає прискорений вступ України до 2027 року – Орбан

Макрон запропонував Трампу провести засідання G7 за участі РФ та України, Рютте підніме українську тему в Давосі

"Євросолідарність" ініціює достроковий розпуск ТСК Верховної Ради – заява фракції

Ексзаступник голови ЦВК: "Референдум про мир" є радше політичною метафорою, ніж визначеним правовим інструментом

Головний мишолов резиденції уряду Великої Британії знову сколихнув ЗМІ та соціальні мережі

Нардеп Копитін: Закиди Тимошенко на мою адресу безпідставні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА