15:27 02.06.2018

Президент Естонії Кальюлайд: те, що діється в Україні – це війна

2 хв читати
Президент Естонії Кальюлайд: те, що діється в Україні – це війна

 Президент Естонії Керсті Кальюлайд (Kersti Kaljulaid), побувала на Донбасі минулого тижня закликала називати те, що відбувається там війною, а не замороженим конфліктом.

"В Україні лише за останній тиждень під час обстрілу були вбиті четверо людей, зокрема 15-річна дівчинка, а ще 15 осіб дістали поранень. Це не заморожений конфлікт – це війна", – заявила К.Кальюлайд 1 червня на обіді для учасників конференції імені колишнього президента Леннарта Мері, повідомляє прес-служба президента Естонії.

Лідер Естонії зазначила, що жителі підконтрольного Києву Донбасу більш вільні, ніж ті, що приїхали з непідконтрольних територій і з якими вона намагалася поспілкуватися: "Хоч би що ми думали про якість управління Україною, її люди вільні. Це величезна перевага... Люди з окупованої частини України живуть під серйозним утиском. Вони бояться висловитися".

К.Кальюлайд також відзначила значний прогрес, якого вдалося досягти Україні.

"Але це буде втрачено, якщо ми забудемо. Якщо будемо ігнорувати. Якщо поставимо наші економічні інтереси на перше, а цінності – на друге місце. Або просто будемо відчувати власне безсилля, роблячи вигляд, ніби війна не йде тут, в Європі вже четвертий рік", – заявила президент Естонії.

Вона також нагадала, що цього року виповнюється 10 років, як Захід нічого не зміг зробити з окупацією частини грузинських територій. "Ми ретельно добираємо слова, називаючи зловісну лінію окупації в Грузії чимось іншим. Коли я в листопаді запитала у моніторингової місії ЄС, чому ми використовуємо евфемізми на кшталт "адміністративна прикордонна лінія", мені не змогли дати чіткої відповіді", – зазначила К.Кальюлайд, закликавши "дати грузинам принаймні більш чітке і жорстке визнання того, що частину їх території окуповано".

"Заснований на правилах демократичний і ліберальний світопорядок збережеться тільки тоді, коли ми більше не будемо прикидатися, що на нас не чинять тиск ті, хто вважає, що інтереси сильних набагато важливіші, ніж свобода держав і народів", – наголосила лідер Естонії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА