Інтерфакс-Україна
19:04 04.06.2018

Київ виступає за посилення тиску на РФ у зв'язку з вироком Сущенку

2 хв читати
Київ виступає за посилення тиску на РФ у зв'язку з вироком Сущенку

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з винесенням 4 червня Московським міським судом (РФ) вироку українському журналісту Роману Сущенку.

"Ігнорування судом доведених стороною захисту фактів скоєної проти Романа Сущенка провокації і грубої фальсифікації справи є черговим свідченням відсутності правосуддя в Російській Федерації", - йдеться в коментарі МЗС України щодо вироку у справі Р.Сущенка, оприлюдненому в понеділок.

"Цинічне нехтування Росією основними правами людини свідчить про необхідність посилення міжнародного тиску на Москву для припинення агресії, репресій і утисків українських громадян", - наголошують в українському зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС вимагають негайно скасувати незаконне рішення у справі Р.Сущенка, звільнити його з-під варти і забезпечити безперешкодне повернення до України.

"Закликаємо світове співтовариство, міжнародні правозахисні інституції вжити всіх можливих правових та політичних заходів для звільнення і повернення до України Романа Сущенка та інших громадян України, які стали заручниками кремлівського режиму в умовах триваючої агресії проти нашої держави", - йдеться в коментарі.

Як повідомлялося, про затримання українського журналіста Р.Сущенко при нібито "проведенні шпигунської акції" в Москві ФСБ РФ повідомила 3 жовтня 2016 року. Йому пред'явили звинувачення в шпигунстві та заарештували. Обвинувачення пропонувало призначити українцеві покарання у вигляді 14 років колонії суворого режиму. Захист наполягав на невинності підсудного, який, на її думку, став жертвою провокації.

Захисник Марк Фейгін стверджує, що Р.Сущенко, який протягом шести років проживав у Франції, як паризький кореспондент агентства "Укрінформ", неодноразово відвідував Росію і під час затримання перебував тут в особистих справах - у РФ у нього проживають родичі.

Московський міський суд у понеділок, 4 червня, засудив Р.Сущенка до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" отримала підписні листи і починає збір підписів за відставку уряду – нардеп Герасимов

Асоціація міст наполягає на збереженні коштів у громадах: 64% ПДФО та реверсна дотація

МЗС на заяву Орбана: Лекції про корупцію від політика, замішаного у корупційних скандалах? Ні, дякую

У Києві заявляють: Цьогорічні мирні переговори з РФ наразі припинені через відсутність абиякого прогресу

Кличко обговорив з керівництвом групи ЄБРР подальше співробітництво та втілення наявних проєктів

Апарат Ради відмовив "Європейській солідарності" у видачі підписних листів за відставку уряду - Герасимов

Порошенко закликає до відставки уряду і формування нової коаліції в Верховній Раді

Звільнення Галущенка та Гринчук недостатньо, потрібна відставка всього уряду, вважають депутати "Голосу" і "ЄС"

Українські політики та бізнесмени виступають за внутрішню зачистку в країні на тлі операції "Мідас"

"Євросолідарність" вимагає від спікера Стефанчука підписні листи для оголошення недовіри Кабміну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА