Інтерфакс-Україна
16:23 08.06.2018

Трамп запропонував повернути Росію в G8

2 хв читати

Президент США Дональд Трамп заявив у п'ятницю, що виступає за повернення Росії в G8, передають американські ЗМІ.

За його інформацією, таку заяву Д.Трамп зробив журналістам перед тим, як вирушити в Канаду на саміт G7.

"Не важливо, як ви його називаєте. Раніше це називалося G8, тому що туди входила Росія. Тепер же Росії там немає", – зазначив президент США, виступ якого транслював CNN.

Він вкотре зазначив, що має жорстку позицію щодо Москви і назвав себе "найгіршим нічним кошмаром Росії".

"Проте Росія повинна бути присутньою на саміті. Чому ми проводимо саміт (G7 в Канаді – ІФ) без Росії?" – запитав Д.Трамп.

"Можливо, я буду неполіткоректним, але подобається вам це чи ні, нам слід вирішувати світові проблеми. А в G7, яка раніше була G8, вирішили прогнати Росію. Тепер слід було б пустити її назад, тому що нам потрібно, щоб Росія була за столом переговорів", – заявив президент США.

Він пояснив, що "буде рекомендувати" саме такий варіант, однак у підсумку рішення цього питання буде за іншими учасниками G7.

Раніше цього тижня канцлер ФРН Ангела Меркель відкинула ідею про можливість відновлення на цьому етапі формату "Групи восьми". На сесії парламенту депутат від партії "Альтернатива для Німеччини" поставив канцлеру запитання про те, чи правильно виключати Росію з G8 і чи не варто повернутися до такого формату.

А.Меркель зазначила, що до G7 входять країни, які поважають дотримання норм міжнародного права, а приєднання Криму до Росії було його "грубим порушенням". Вона зазначила, що з цієї причини виключення Росії було "неминучим".

Канцлер заявила, що повернення Росії в подібний формат наразі неможливе, зазначає AP.

Раніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, якого вже запитували про можливість повернення Росії в G8 на початку цього тижня, заявив, що "актуальність цього утворення з роками з точки зору російської сторони падає, знижується".

"У змінній обстановці як у міжнародних політичних, так і в економічних справах стрімко зростає значення і актуальність таких форматів, як "двадцятка", де Росія бере активну участь", – сказав Д.Пєсков журналістам.

Він назвав "гіпотетичними міркуваннями" можливість повернення РФ в G8, якщо така пропозиція надійде.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Результати президентських виборів у Польщі вплинуть на майбутні парламентські вибори - заступник голови фракції "Голос"

Уряд Нідерландів оголосив про відставку – ЗМІ

Рада має намір утворити Спеціалізовані окружний та апеляційний адмінсуди

Грем про заяву Медведєва: ви дали зрозуміти світові, що Росія не зацікавлена у мирі

Трамп вже втратив терпіння в урегулюванні російсько-української війни – посол США в Туреччині

Кандидат на голову БЕБ представив план реформування на перші 100 днів

Заступник голови фракції "Батьківщина" Соболєв не виключає дострокових виборів у парламент Польщі

Україна у відносинах із Польщею повинна діяти раціонально, а не емоційно - Кондратюк

Ердоган заявив, що хотів би провести зустріч Зеленського, Путіна і Трампа в Туреччині

РФ знову була проти присутності США під час зустрічі у Стамбулі - Кислиця

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА