Інтерфакс-Україна
15:36 11.06.2018

Порошенко просить міжнародних партнерів скоріше визначитися з кандидатами до ради міжнародних експертів при відборі антикорупційних суддів

2 хв читати
Порошенко просить міжнародних партнерів скоріше визначитися з кандидатами до ради міжнародних експертів при відборі антикорупційних суддів

Президент України Петро Порошенко просить міжнародних партнерів найближчим часом визначитися з кандидатурами членів громадської ради міжнародних експертів при відборі суддів до Вищого антикорупційний суд.

"Прошу за дуже короткий час ... мінімум 12 кандидатів мають бути внесені до Вищої кваліфікаційної комісії суддів для того, щоб ми запустили процес створення суду", - сказав П.Порошенко на зустрічі зі студентами Української академії лідерства в понеділок у Києві.

Він заявив, що Вищий антикорупційний суд має запрацювати вже в цьому році.

"Я звертаюся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя - готуйтеся до ефективної, напруженої роботи, оскільки суд нам потрібен у цьому році. Щоб вам не розповідали інші, я нікому не дам зупинити цей процес", - наголосив президент.

Як повідомлялося, 7 червня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому президентський законопроект (№7440) про Вищий антикорупційний суд.

Деякі положення цього законопроекту в другому читанні були змінені в результаті консультацій з МВФ. Найдискусійнішою була норма про вирішальну роль громадської ради міжнародних експертів при відборі суддів.

Відповідно до закону, претенденти на посаду судді подаватимуть до ВККС документи для участі в конкурсі.

Для оцінки доброчесності кандидатів та допомоги в підготовці рішення щодо призначення суддів ВККС на шість років сформує громадську раду міжнародних експертів.

Згідно з остаточними поправками, рада складатиметься з шести членів, а не семи, як це передбачала редакція законопроекту до другого читання.

Членів громадської ради призначатиме ВККС на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює в сфері запобігання та протидії корупції, відповідно до міжнародних договорів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

"Слуга народу" підтримує ратифікацію угоди про створення американсько-українського інвестиційного фонду – Арахамія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА