17:51 11.06.2018

Мінрегіон пропонує впровадити параметричний метод нормування у будівництві для введення інновацій

2 хв читати
Мінрегіон пропонує впровадити параметричний метод нормування у будівництві для введення інновацій

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України пропонує ввести параметричний метод нормування у будівництві замість наявного розпорядчого для впровадження інноваційних рішень, повідомила прес-служба відомства.

Згідно з повідомленням, відповідні зміни міністерство пропонує в законопроекті №6577 "Про внесення змін до закону України "Про будівельні норми".

"У більшості розвинених країн застосовується параметричний метод при формуванні вимог будівельних норм. В Україні ми досі керуємося розпорядчим методом, який не роз'яснює ні цілей, ні функцій, ні критеріїв їх виконання та є, по суті, жорсткою інструкцією, яка не передбачає використання нових технологій та альтернативних рішень у будівництві", - пояснив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Параметричний метод нормування передбачає встановлення параметрів, яким має відповідати об'єкт, наприклад, цілей, функціональних вимог, критеріїв щодо безпеки та якості, замість жорстких імперативних приписів.

"Наприклад, згідно з розпорядчим методом ширина коридору в житлових будинках від дверей квартир до виходу у сходову клітку має бути запроектована не менше 3 м, без уточнення цілей. Відповідно до параметричного методу, ширина коридору проектується з розрахунком, що у разі виникнення пожежі можна безпечно і швидко евакуювати людей з будівлі. Ціль - забезпечення безпечної евакуації людей з будинку в разі виникнення пожежі. Критерій - час евакуації. Вимоги до експлуатаційних характеристик і показників - відстань від дверей", - пояснили в прес-службі Мінрегіону.

Таким чином, впровадження цього методу скоротить кількість необґрунтованих норм і дасть змогу проектувальникам використовувати альтернативні проектні рішення у будівництві.

Крім того, Мінрегіон планує прийняти нову державну будівельну норму (ДБН), що дозволяє склити балкони і лоджії під час проектування будинків.

Згідно з ДБН, склити балкони або лоджії з шириною не менше ніж 1,2 м можна, якщо площа скління становить не менше ніж 50% від площі зовнішніх стін балконів, а сумарна ширина вікон становить не менше ніж 1,2 м, і вони відчиняються на сторону балкона.

За словами Л.Парцхаладзе, це запобіжить самовільному склінню балконів, поліпшить зовнішню естетику будівель і розширить можливості пожежної безпеки жителів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Кононенко: з держбюджету-2019 необхідно виділити ще 200 млн грн на будівництво Дніпровського аеропорту

МінТОТ ініціює застосування санкцій до осіб, залучених до незаконного будівництва Керченського мосту

ВР доручила Кабміну внести до Держреєстру пам'яток археологічні знахідки на Поштовій площі в Києві

"Північний потік-2" ставить Україну в уразливе політичне становище

Канада засудила відкриття автомобільної частини Кримського мосту

Мінрегіон розраховує внести до ВР законопроект про орендне житло в жовтні-2015 - заступник міністра

Будівництво фортифікаційних споруд на артемівському напрямку перебуває на фінальній стадії - Міноборони

Уряд підтримав призупинення укладання нових договорів молодіжного кредитування житла через неефективність програми - Мінрегіон

Будівельна амністія в Україні набула чинності

Законопроект про власність у багатоквартирному будинку знищує монополію жеків, дасть змогу муніципалітетам призначати керівників - Мінрегіон

ОСТАННЄ

США закликають Німеччину прислухатися до стурбованості сусідів у зв'язку з будівництвом "Північного потоку-2"

Посол Сумі, який завершує дипмісію в Україні, запевнив, що Японія й надалі засуджуватиме анексію Росією Криму та агресію на Донбасі

Лідери ЄС домовилися про створення бюджету єврозони

Туск заявив про готовність Європи боротися з дедалі більшим потоком дезінформації

Про результати слідства у "справі українських моряків" говорити поки що рано - Пєсков

Понад половина українців вважають, що впровадженням воєнного стану Порошенко хотів відкласти президентські вибори - опитування

Лукашенко заявляє, що Порошенко відкинув його пропозиції щодо Донбасу

Лукашенко підозрює Москву в спробах інкорпорувати Білорусь до Росії

Пройти до Ради на виборах мають шанс 8 партій - опитування

Тимошенко, Зеленський і Бойко лідирують у президентському рейтингу в Одеській області - соцопитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА