16:51 14.06.2018

Європарламент вимагає від Москви скасувати рішення про визнання незалежності Абхазії та Південної Осетії

2 хв читати
Європарламент вимагає від Москви скасувати рішення про визнання незалежності Абхазії та Південної Осетії

Європейський парламент в резолюції, ухваленій в четвер у Страсбурзі, заявив про свою беззастережну підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії і зажадав, щоб Росія скасувала своє рішення про визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії.

Європарламент також вимагає, щоб "Російська Федерація припинила окупацію грузинських територій Абхазії і Цхінвальського регіону/Південної Осетії та повністю поважала суверенітет і територіальну цілісність Грузії, а також недоторканність її міжнародно визнаних кордонів і припинила де-факто інтеграцію обох регіонів у російську адміністрацію".

Європейські депутати закликали Росію визнати, що "принципи, закріплені в Статуті ООН, Гельсінському Заключному акті 1975 року й Паризькій хартії ОБСЄ 1990 року, є наріжними каменями мирного європейського континенту".

У документі звертається увага на те, що суверенітет, незалежність і мирне врегулювання суперечок - це ключові принципи європейської безпеки, і підкреслюється, що вирішення конфліктів у Грузії має велике значення для підвищення безпеки і стабільності європейського континенту в цілому.

Парламентарі ЄС вважають, що "ці конфлікти і окупація грузинських територій залишаються потенційною загрозою суверенітету інших європейських країн".

Також підкреслюється "необхідність беззастережного виконання Російською Федерацією всіх положень угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, зокрема зобов'язання з виведення всіх своїх збройних сил з території Грузії".

Європарламент "підтверджує тверду прихильність ЄС сприяння мирному вирішенню російсько-грузинського конфлікту з використанням всіх наявних в його розпорядженні інструментів в рамках комплексного підходу".

У документі міститься заклик до Росії надати наглядовій місії ЄС "безумовний доступ до грузинських територій Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії відповідно до її мандату" і нагадування, що ця місія є "єдиною постійною міжнародною присутністю на місцях, надаючи об'єктивну інформацію про ситуацію".

Резолюція закликає Росію "забезпечити безпечне і гідне повернення внутрішньо переміщених осіб і біженців до своїх домівок і безперешкодний доступ на місця міжнародних механізмів контролю за дотриманням прав людини".

Європарламент засудив "підривну політику пропаганди, дезінформації та проникнення в засоби масової інформації, спрямовану на ослаблення демократії і суспільства в Грузії; дискредитацію інститутів, маніпуляцію громадською думкою; поширення неправдивих повідомлень, що підживлюють соціальну напруженість і сприяють загальній недовірі до засобів масової інформації".

У документі Європарламенту підкреслюється, що "міжнародна спільнота як єдиний засіб забезпечення мирного врегулювання конфліктів у Грузії і запобігання таких конфліктів по сусідству має дотримуватися послідовної, скоординованої, єдиної і твердої позиції".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Україна висловила вдячність Європарламенту за прийняття резолюції щодо Росії стосовно Сенцова

У Сенаті США представили проект резолюції із закликом запровадити санкції проти осіб, причетних до порушень релігійних свобод у Криму та на Донбасі

Порошенко і Клімкін вдячні Європарламенту за резолюцію на підтримку українських політв'язнів

Європарламент ухвалив резолюцію за звільнення Сенцова

Європарламент 13 червня голосуватиме за EUR1 млрд макрофінансової допомоги Україні

Росія використовує дезінформацію як інструмент ведення гібридної війни з Україною

Єврокомісія запропонувала Європарламенту проект гнучкого бюджету - Юнкер

ПАРЄ ухвалила резолюцію з протидії гібридній війні

Поведінка РФ кидає виклик Європі, заявляє глава найбільшої фракції Європарламенту

США, Франція і Велика Британія розповсюдили свій проект резолюції по Сирії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА