16:51 14.06.2018

Європарламент вимагає від Москви скасувати рішення про визнання незалежності Абхазії та Південної Осетії

2 хв читати
Європарламент вимагає від Москви скасувати рішення про визнання незалежності Абхазії та Південної Осетії

Європейський парламент в резолюції, ухваленій в четвер у Страсбурзі, заявив про свою беззастережну підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії і зажадав, щоб Росія скасувала своє рішення про визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії.

Європарламент також вимагає, щоб "Російська Федерація припинила окупацію грузинських територій Абхазії і Цхінвальського регіону/Південної Осетії та повністю поважала суверенітет і територіальну цілісність Грузії, а також недоторканність її міжнародно визнаних кордонів і припинила де-факто інтеграцію обох регіонів у російську адміністрацію".

Європейські депутати закликали Росію визнати, що "принципи, закріплені в Статуті ООН, Гельсінському Заключному акті 1975 року й Паризькій хартії ОБСЄ 1990 року, є наріжними каменями мирного європейського континенту".

У документі звертається увага на те, що суверенітет, незалежність і мирне врегулювання суперечок - це ключові принципи європейської безпеки, і підкреслюється, що вирішення конфліктів у Грузії має велике значення для підвищення безпеки і стабільності європейського континенту в цілому.

Парламентарі ЄС вважають, що "ці конфлікти і окупація грузинських територій залишаються потенційною загрозою суверенітету інших європейських країн".

Також підкреслюється "необхідність беззастережного виконання Російською Федерацією всіх положень угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, зокрема зобов'язання з виведення всіх своїх збройних сил з території Грузії".

Європарламент "підтверджує тверду прихильність ЄС сприяння мирному вирішенню російсько-грузинського конфлікту з використанням всіх наявних в його розпорядженні інструментів в рамках комплексного підходу".

У документі міститься заклик до Росії надати наглядовій місії ЄС "безумовний доступ до грузинських територій Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії відповідно до її мандату" і нагадування, що ця місія є "єдиною постійною міжнародною присутністю на місцях, надаючи об'єктивну інформацію про ситуацію".

Резолюція закликає Росію "забезпечити безпечне і гідне повернення внутрішньо переміщених осіб і біженців до своїх домівок і безперешкодний доступ на місця міжнародних механізмів контролю за дотриманням прав людини".

Європарламент засудив "підривну політику пропаганди, дезінформації та проникнення в засоби масової інформації, спрямовану на ослаблення демократії і суспільства в Грузії; дискредитацію інститутів, маніпуляцію громадською думкою; поширення неправдивих повідомлень, що підживлюють соціальну напруженість і сприяють загальній недовірі до засобів масової інформації".

У документі Європарламенту підкреслюється, що "міжнародна спільнота як єдиний засіб забезпечення мирного врегулювання конфліктів у Грузії і запобігання таких конфліктів по сусідству має дотримуватися послідовної, скоординованої, єдиної і твердої позиції".

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Лайчак на зустрічі з Клімкіним висловив жаль щодо відмови Києва допустити на вибори спостерігачів із РФ

Мей закликала членів Консервативної партії об'єднатися перед Brexit

Рада ЄС із закордонних справ розгляне різнобічну допомогу Україні

Клімкін: Росія ні перед чим не зупиниться, якщо на кону стоятимуть її економічні або політичні інтереси

Клімкін про підсумки Мюнхенської конференції: Диванна позиція дуже дратує

Польський прем'єр скасував поїздку на саміт до Ізраїлю після заяви Нетаньягу про Голокост

Розірвання ДРСМД не призведе до "гонки озброєнь" – екс-посол США в Україні

Україна наполягає на постійній наглядовій місії в Керченській протоці, Росія не згодна

Гриценко: після виборів президента зовнішня політика України не зміниться, тому що у проросійського кандидата немає шансів перемогти

50 спостерігачів з Канади прибули в Україну напередодні виборів президента - Фріланд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА