Інтерфакс-Україна
13:44 16.06.2018

Київ висловлює стурбованість несанкціонованим переміщенням військової техніки та озброєння РФ у невизнаному Придністров'ї

2 хв читати
Київ висловлює стурбованість несанкціонованим переміщенням військової техніки та озброєння РФ у невизнаному Придністров'ї

Міністерство закордонних справ України висловлює стурбованість несанкціонованим переміщенням російської військової техніки і озброєння в Придністровському регіоні Молдови в супроводі представників невизнаного утворення.

"Міністерство закордонних справ України висловлює стурбованість діями Російської Федерації щодо порушення режиму зони безпеки придністровського конфлікту, зокрема несанкціонованого переміщення 14 червня 2018 року військової техніки та озброєння оперативної групи російських військ у Придністровському регіоні Республіки Молдова в супроводі "правоохоронних органів" невизнаного утворення", - повідомляє прес-служба МЗС України в суботу.

У коментарі українського зовнішньополітичного відомства наголошується, що невиконання російською стороною взятих на себе зобов'язань "підриває довіру між учасниками переговорного процесу і створює атмосферу напруженості в регіональному вимірі".

"Наголошуємо, що Україна послідовно підтримує позицію уряду Республіки Молдова про необхідність повного і безумовного виведення російських військ із території країни, відповідно до рішень Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року", - сказано в коментарі українського МЗС.

Як повідомлялося, 15 червня міністр закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Тудор Уляновскі заявив, то Генеральна асамблея ООН через тиждень, 22 червня, розгляне питання виведення російських військ із Придністров'я. За його словами, з ініціативи Молдови проект резолюції зареєстрований у Секретаріаті ООН.

Т.Ульяновскі підкреслив, що йдеться саме про виведення Оперативної групи російських військ (ОГРВ), а не миротворчого ротаційного контингенту, що входить до складу військового компоненту Об'єднаної контрольної комісії відповідно до положень молдовсько-російської угоди про врегулювання придністровського конфлікту від 21 липня 1992 р.

Міністр нагадав, що всупереч цій угоді, в якій РФ взяла на себе зобов'язання дотримуватися суворого нейтралітет щодо сторін конфлікту, військовослужбовці ОГРВ неодноразово брали участь у військових навчаннях із силовими структурами Придністров'я, зокрема у форсуванні Дністра на військовій техніці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Адвокати Порошенка вказують на паралелі фабули експертизи ДБР щодо їх підзахисного з російською пропагандою

Удар по американському заводу в Україні свідчить, що Путін не хоче припинення війни - Порошенко

Моббс про територіальні вимоги РФ: Міжнародне право не може бути скасоване агресією

Кличко закликав Бундестаг посилити допомогу Україні

Зеленський: Я був би задоволений, якби вибори вже були

Рубіо, Віткофф і Венс увійдуть у коодинаційну групу зі сторони США щодо підготовки зустрічі з РФ – Зеленський

Регламентний комітет рекомендував Раді відсторонити Безуглу від участі у пленарному засіданні

Науседа: Литва готова залучити миротворчі війська та спорядження в межах мандату Сейму

Климпуш-Цинцадзе звертатиметься до регламентного комітету через дії Стефанчука

Мелоні пропонує надати Україні колективні гарантії безпеки, але відмовити у фактичному вступі до НАТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА