Інтерфакс-Україна
16:12 19.06.2018

Беца: Нікчемні вироки окупаційних судів Криму у справі "26 лютого" - ще один доказ злочинів РФ для міжнародних судів

2 хв читати
Беца: Нікчемні вироки окупаційних судів Криму у справі "26 лютого" - ще один доказ злочинів РФ для міжнародних судів

У Міністерстві закордонних справ України засудили вироки для українських активістів в окупованому Росією Криму у справі "26 лютого".

"Рішуче засуджуємо нікчемні вироки незаконних судів окупанта у справі "26 лютого". Ще один доказ злочинів РФ для подання в міжнародні суди", - написала речник МЗС Мар'яна Беца на своїй сторінці в "Твіттері" у вівторок.

Раніше у вівторок інтернет-видання "Крим.Реалії" повідомило, що т.зв. "Центральний районний суд Сімферополя "засудив фігурантів "справи 26 лютого" до умовних термінів.

Зокрема, активістів Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі засудили до 4 років 6 місяців умовно, Арсена Юнусова і Ескендера Кантемирова - до 4 років умовно, Ескендера Емірвалієва - до 3 років і 6 місяців умовно з випробувальним терміном 3 роки кожному.

Як повідомлялося, 26 лютого 2014 року перед будинком парламенту Криму пройшов мітинг прихильників територіальної цілісності України, з іншого боку були активісти партії "Русское единство" і козаки, які підтримують анексію півострова.

У січні 2015 року т.зв. "Кримське управління Слідчого комітету РФ" порушило кримінальну справу про масові заворушення на мітингу 26 лютого. За версією слідства, в результаті бійки і тисняви на акції під стінами парламенту загинули двоє людей, ще 79 осіб отримали травми.

Серед затриманих виявилися прихильники територіальної цілісності України: заступник голови глави меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, а також активісти А.Асанов, М.Дегерменджі, Е.Кантемиров, Талят Юнусов, Е.Емірвалієв, А.Юнусов і Ескендер Небієв.

Пізніше суд розділив "справу 26 лютого" на дві: відокремивши в окремий процес справу головного підозрюваного - А.Чийгоза.

Пізніше Т.Юнусов і Е.Небієв пішли на угоду зі слідством і визнали провину, в грудні 2015 року Т.Юнусова засудили до 3,5 років умовно, а Е.Небієва до двох років, також умовного терміну.

11 вересня 2017 року т.зв. "Верховний суд Криму" засудив А.Чийгоза до 8 років колонії, але в 25 жовтня той вийшов на свободу, був переправлений до Туреччини, звідти прилетів в Україну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рютте: я повністю підтримую зусилля США, щоб покласти кінець війні РФ проти України

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

ЄК наразі очікує оголошення про мита США і не розкриває заходів у відповідь - представник

Велика Британія запровадила санкції проти російського проєкту "Євразія", молдовського депутата і грузинських суддів

Кличко обговорив з міністром закордонних справ Німеччини Бербок подальшу допомогу Україні

Україна сподівається на допомогу Німеччини у відкритті перемовних кластерів з ЄС - голова комітету Ради

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА