21:03 19.06.2018

Підтриманий профільним комітетом ВР законопроект про нацбезпеку враховує зауваження міжнародних партнерів

2 хв читати
Підтриманий профільним комітетом ВР законопроект про нацбезпеку враховує зауваження міжнародних партнерів

Президентський законопроект "Про національну безпеку", рекомендований Комітетом Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони до ухвалення в другому читанні, враховує зауваження Міжнародної дорадчої групи, повідомила член цього комітету, народний депутат із фракції "Блок Петра Порошенка" Ірина Фріз.

Як повідомляє у вівторок прес-служба партії "БПП", І.Фріз на своїй сторінці в соцмережі Facebook зазначила, що ця редакція здобула підтримку партнерів і Міжнародної дорадчої групи, про що йдеться в їхньому листі.

"Зокрема, у своєму листі вони зазначають: "Проект тексту за результатами нашого обговорення 15 червня достатньою мірою враховує зауваження, викладені в нашому листі від 15 березня, а також приводить законопроект "Про національну безпеку" у відповідність до ключових європейських та євроатлантичних принципів. З огляду на це ми вітатимемо прийняття проекту закону (у редакції, яку ухвалив комітет) Верховною Радою України в другому читанні. Будь-які можливі подальші поправки або текстові зміни вимагатимуть аналізу Міжнародної дорадчої групи на предмет їхньої відповідності європейським та євроатлантичним стандартам та принципам, що потребуватиме додаткового часу", - процитувала І.Фріз листа Міжнародної дорадчої групи.

Вона також повідомила, що в листі наголошується на важливості ухвалення закону напередодні липневого саміту НАТО в Брюсселі.

"Закликаємо вас продовжувати відкритий діалог, необхідний для прийняття Верховною Радою цього законопроекту не пізніше 22 червня 2018 року. Цей крок стане сильним сигналом того, що Україна залишається відданою реформуванню сектору безпеки та оборони, європейської та євроатлантичної інтеграції, а також створить передумови для максимізації двосторонньої безпекової допомоги Україні", - процитувала листа І.Фріз.

Нардеп додала, що таким чином попередню версію документа було відхилено, і "ми повернулися до редакції законопроекту президента, що була ухвалена в першому читанні, з урахуванням низки правок".

"Ця редакція повністю підтримана нашими міжнародними партнерами. Останній крок для розгляду законопроекту "Про національну безпеку" в парламенті зроблено. Тепер рішення за ВР, яке має можливість бути ухваленим 21.06, в четвер", - наголосила парламентар.

Раніше цього дня Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони рекомендував парламенту підтримати в другому читанні та в цілому законопроект про національну безпеку. Як зазначив голова робочої групи з підготовки документа до другого читання, секретар комітету Іван Вінник, з ухваленням цього закону Служба безпеки України стане спеціальним органом із правоохоронними функціями. За словами нардепа, це дасть змогу припинити розслідування СБУ кримінальних справ за економічними статтями, а її функціями буде забезпечення національної безпеки та контртерористична діяльність.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ВР делегувала до КС двох суддів за своєю квотою

ВР оновила склад ЦВК, призначивши 14 нових членів

ВР направила до КС проект конституційних змін щодо інтеграції України в ЄС та НАТО

Порошенко підтримує ідею законопроекту про реєстрацію агентів впливу держави-агресора

Ухвалення законопроекту про забезпечення житлом військових, які прибули з Донбасу та Криму, є відновленням справедливості - Фріз

Правовий комітет рекомендував ВР ухвалити в цілому законопроект про кількість членів ЦВК і направити до КС президентський проект конституційних змін

ВР має ухвалити мовне законодавство, оскільки рішення про українську мову як першочергову при обслуговуванні саботується

ВР затвердила порядок денний поточної сесії

Парубій ініціював збільшення кількості членів ЦВК

Москва націлена на зрив голосування у ВР за пролонгацію закону про особливий статус Донбасу

ОСТАННЄ

США внесли до списку санкцій 27 росіян і 6 юросіб за втручання у вибори 2016 року

Клімкін знову заявив, що не залишить без уваги ситуацію з видачею українським громадянам паспортів інших держав

Нардеп Ар'єв розповів про позитивні та негативні підсумки засідання регламентного комітету ПАРЄ

Макрон вважає неприйнятними пропозиції Лондона щодо Brexit у їх нинішньому вигляді

Мей упевнена, що згоди з Брюсселем про вихід Великої Британії з ЄС буде досягнуто

Глава МЗС Угорщини допустив перешкоджання євроінтеграції України в подальшому

ВР 2-5 жовтня розгляне дострокове зняття депутатських повноважень з обраних до ЦВК Єфремової та Юзькової

Єврокомісія підготувалася на випадок невдачі переговорів щодо Brexit - Юнкер

Переговори щодо Brexit планується в загальних рисах завершити до листопада - Меркель

Рейтинг схвалення роботи Трампа знизився до 46%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА