21:17 19.06.2018

МВФ закликає підтримати президентський законопроект про створення Вищого антикорупційного суду

2 хв читати
МВФ закликає підтримати президентський законопроект про створення Вищого антикорупційного суду

Ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд (ВАКС) є значущим кроком у боротьбі з корупцією, тепер важливо оперативно заснувати новий судовий орган і відновити норму про його повноваження, зазначила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард в проведеній напередодні розмові з президентом України Петром Порошенком.

"Ми досягли згоди в тому, що зараз вкрай важливим є невідкладне прийняття парламентом додаткового закону, поданого президентом, який дозволить безпосередньо сформувати суд. Не менш важливим є відновлення підтриманих в першому читанні норм щодо розгляду Вищим антикорупційним судом усіх справ у своїй юрисдикції, включаючи всі нові апеляції на відповідні рішення судів першої інстанції", - наведені її слова в релізі Фонду у вівторок.

Глава МВФ також відзначила досягнення домовленості з главою держави про продовження тісної співпраці, в тому числі з урядом, для своєчасного виконання цих, а також інших передумов, що насамперед, стосуються цін на газ і дотримання граничного дефіциту держбюджету.

"Це є критично важливим для завершення поточного перегляду підтримуваної МВФ програми", - підкреслила К.Лагард.

Глава МВФ подякувала президенту за його особистий внесок, завдяки чому закон був прийнятий, а також вітала прагнення глави держави забезпечити введення суду в дію до кінця поточного року.

"Я дуже натхненна прийняттям українським парламентом закону про Вищий антикорупційний суд України, що є дуже важливим кроком у боротьбі з корупцією. Новий закон відкриває шлях для створення незалежного і сильного антикорупційного суду, який приєднається до діючих інститутів (Національне антикорупційне бюро і Спеціальна антикорупційна прокуратура) для забезпечення відповідальності та правосуддя, яких вимагає народ України від держслужбовців", - сказала К. Лагард.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна наполягає на постійній наглядовій місії в Керченській протоці, Росія не згодна

Гриценко: після виборів президента зовнішня політика України не зміниться, тому що у проросійського кандидата немає шансів перемогти

50 спостерігачів з Канади прибули в Україну напередодні виборів президента - Фріланд

Порошенко після зустрічі з Пенсом висловив надію на подальшу підтримку України США

Порошенко в Мюнхені заявив про необхідність чітко координувати дії країн у сфері безпеки

Україна готова розглянути ініціативи, щодо безпеки в Європі - Порошенко

Порошенко: ніхто не знає переможця президентських перегонів і це - запорука демократії

Тимошенко заявила, що не піде на компроміси з Москвою, які торкнуться інтересів України, навіть для завершення війни

Тимошенко обговорила з Лагард шлях реформ в Україні після виборів президента і розповіла Лінкявічусу про свій "Новий курс"

Гриценко обговорив з Волкером кроки з деокупації Донбасу і технічного переоснащення армії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА