21:17 19.06.2018

МВФ закликає підтримати президентський законопроект про створення Вищого антикорупційного суду

2 хв читати
МВФ закликає підтримати президентський законопроект про створення Вищого антикорупційного суду

Ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд (ВАКС) є значущим кроком у боротьбі з корупцією, тепер важливо оперативно заснувати новий судовий орган і відновити норму про його повноваження, зазначила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард в проведеній напередодні розмові з президентом України Петром Порошенком.

"Ми досягли згоди в тому, що зараз вкрай важливим є невідкладне прийняття парламентом додаткового закону, поданого президентом, який дозволить безпосередньо сформувати суд. Не менш важливим є відновлення підтриманих в першому читанні норм щодо розгляду Вищим антикорупційним судом усіх справ у своїй юрисдикції, включаючи всі нові апеляції на відповідні рішення судів першої інстанції", - наведені її слова в релізі Фонду у вівторок.

Глава МВФ також відзначила досягнення домовленості з главою держави про продовження тісної співпраці, в тому числі з урядом, для своєчасного виконання цих, а також інших передумов, що насамперед, стосуються цін на газ і дотримання граничного дефіциту держбюджету.

"Це є критично важливим для завершення поточного перегляду підтримуваної МВФ програми", - підкреслила К.Лагард.

Глава МВФ подякувала президенту за його особистий внесок, завдяки чому закон був прийнятий, а також вітала прагнення глави держави забезпечити введення суду в дію до кінця поточного року.

"Я дуже натхненна прийняттям українським парламентом закону про Вищий антикорупційний суд України, що є дуже важливим кроком у боротьбі з корупцією. Новий закон відкриває шлях для створення незалежного і сильного антикорупційного суду, який приєднається до діючих інститутів (Національне антикорупційне бюро і Спеціальна антикорупційна прокуратура) для забезпечення відповідальності та правосуддя, яких вимагає народ України від держслужбовців", - сказала К. Лагард.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Британський прем'єр хоче від ЄС поступок на переговорах щодо Brexit

Трамп розгляне питання зняття санкцій з Росії, якщо Москва "зробить кроки в Україні та Сирії"

МВФ проаналізує закон про Антикорупційний суд на предмет відповідності домовленостям

Остаточної згоди міжнародних партнерів щодо Антикорупційного суду наразі немає

Україна не отримає мільярди доларів допомоги, якщо ВР ухвалить закон про Антикорупційний суд, що не відповідає вимогам МВФ - посол США

Ухвалення ВР закону про антикорупційний суд є умовою продовження програми співпраці України з МВФ, але це не шантаж

МВФ використовує закон про Антикорупційний суд як привід для відстрочки надання чергового траншу кредиту

Київ розробив альтернативні формулювання законопроекту про Вищий антикорупційний суд

Мінгареллі сподівається, що ЄС влітку завершить процедури щодо погодження макрофінансової допомоги для України

Порошенко впевнений, що Україна встигне завершити створення Антикорупційного суду у І півріччі 2018 і отримати наступний транш МВФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА