21:25 19.06.2018

Зміна візового кодексу підвищить вартість віз в ЄС, передбачить покарання країн за відмову приймати назад мігрантів

2 хв читати
Зміна візового кодексу підвищить вартість віз в ЄС, передбачить покарання країн за відмову приймати назад мігрантів

Комітет постійних представників країн ЄС схвалив у вівторок мандат на переговори Ради ЄС з Європарламентом за пропозицією про внесення змін до візового кодексу Євросоюзу.

"Ефективне управління міграцією включає в себе забезпечення того, що ми зможемо повернути назад тих, хто не має права залишатися у нас. Нові правила кодексу надають нам ще один інструмент для відповіді тим третім країнам, які не хочуть повертати своїх власних громадян", - наводяться в поширеному в Брюсселі комюніке слова глави МВС головуючої в Раді ЄС Болгарії Валентина Радєва.

За його словами, Європарламенту пропонується прийняти, що Єврокомісія "буде регулярно оцінювати співпрацю третіх країн щодо реадмісії".

"У тих випадках, коли країна не співпрацює (з повернення мігрантів - ІФ), Єврокомісія запропонує Раді ЄС прийняти постанову, яка застосовує конкретні обмежувальні візові заходи, пов'язані з оформленням візи і отриманням візи", - попереджають в Брюсселі.

Ґрунтуючись на цьому мандаті, головування Ради ЄС почне переговори з Європейським парламентом після того, як той визначить свою позицію.

Пропозиції для переговорів передбачають також низку технічних і бюрократичних удосконалень для законослухняних прохачів віз, таких як можливість подавати запит на візу за 6 місяців, але не пізніше ніж за 15 днів до поїздки, заповнювати та подавати заявку в електронному вигляді.

Очікується, що нові правила чітко визначать, яка держава-член ЄС компетентна розглядати заявку на візу, якщо передбачувана поїздка охоплює кілька держав-членів. Буде введено узгоджений підхід до видачі багаторазових в'їзних віз для звичайних мандрівників з позитивною візовою історією з метою поступового збільшення періоду видачі віз на термін від 1 року до 5 років.

"Щоб держави-члени могли краще покривати витрати на оформлення віз, не створюючи труднощів заявникам, вартість візи буде збільшена до 80 євро. Регламент також введе механізм для оцінки кожні три роки необхідності перегляду суми візового збору", - повідомили в Раді ЄС.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рабінович вважає, що його рішення збільшить рейтинг "Опозиційної платформи - За життя" на виборах до парламенту

ПА НАТО передані доповіді про діяльність російських приватних військових компаній в Україні та Сирії

Макрон закликає Європу стати сильніше і запобігти глобальному хаосу

Доповідь лорда Джоплінга ПА НАТО – це аналіз гібридної війни Росії проти демократичного світу, – Фріз

47 партій візьмуть участь у місцевих виборах 23 грудня

Прем'єр Естонії проведе переговори про збереження уряду на тлі розбіжностей через пакт ООН про міграцію

Міноборони завершує реформування структурних підрозділів

Порошенко: ніколи раніше відносини України і США не були настільки міцними, плідними і багатообіцяючими

Експерти США і ЄС дали понад 50 рекомендацій для підготовки до виборів в Україні в 2019 році

Ар'єв: ЄС може запровадити санкції проти Угорщини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА