12:24 23.06.2018

На початку липня відбудеться наступний раунд консультацій між міністерством освіти України та угорською громадою – Клімкін

2 хв читати
На початку липня відбудеться наступний раунд консультацій між міністерством освіти України та угорською громадою – Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголошує, що досягнуто домовленостей з угорською стороною щодо реалізації Закону України "Про освіту" щодо мови і про продовження перехідного періоду імплементації мовної норми.

"Спочатку угорська сторона наполягала на поверненні до того, що було, – фактично переписати статтю сьому нашого нового закону про освіту. Це вже "до побачення", тобто це вже пройшло. Всі чудово розуміють, що цей закон спрямований на допомогу нашим громадам. Зараз ми говоримо не про зміни у цій статті (мовній), а яким чином цей закон реалізувати", – сказав П.Клімкін журналістам у суботу в м.Трускавці (Львівська обл.).

За його словами, для цього потрібно збільшити перехідний період імплементації закону. "Ми повинні навчити вчителів, змінити методики... Нам потрібні обміни. Ми зараз домовляємося про обміни (між вчителями – ІФ)... Вже не йдеться про пом'якшення умов (мовної статті – ІФ), а про те, як реалізувати закон", – пояснив глава МЗС.

П.Клімкін також повідомив про домовленості щодо проведення наступного раунду консультацій між Міністерством освіти і науки України та угорською громадою на початку липня.

Загалом він позитивно оцінив переговори з угорською стороною, що відбулися напередодні на Закарпатті. "Учора були переговори з нашими угорськими колегами. Звісно, у нас залишаються питання, які потрібно з ними вирішувати. Але головне – почався реальний діалог. Всі чудово розуміють – і громада, і наші угорські колеги, що ми не можемо повернутися до статус-кво. Це неможливо і не потрібно", – наголосив глава МЗС.

"Вважаю, що загалом переговори були непростими, але позитивними. У нас є позитивна динаміка діалогу", – підсумував П.Клімкін.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Україна не дасть змоги Угорщині роздавати свої паспорти українським громадянам - Клімкін

Клімкін знову заявив, що не залишить без уваги ситуацію з видачею українським громадянам паспортів інших держав

Глава МЗС Угорщини допустив перешкоджання євроінтеграції України в подальшому

Палестинські дипломати спростували заяву про Крим, поширену російськими ЗМІ – МЗС України

Договірно-правову базу між Україною та РФ буде перероблено, зокрема припинить дію договір щодо Азова - Клімкін

Російські дипломати в Україні працюють на спецслужби РФ, упевнений Клімкін

Пролонгація закону про особливий статус Донбасу можлива в разі прогресу в питанні звільнення політв'язнів

"Північний потік-2" загрожує безпеці не тільки України, а й Європи – МЗС

Ідея Росії – фрагментувати Україну, повернувши їй Донбас під виглядом федералізації, вважає Клімкін

Клімкін заявляє про важливість закону про місцеве самоврядування на Донбасі в контексті антиросійських санкцій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА