Інтерфакс-Україна
18:58 26.06.2018

Генсек РЄ говорить про необхідність обопільного звільнення ув'язнених в РФ та Україні

2 хв читати
Генсек РЄ говорить про необхідність обопільного звільнення ув'язнених в РФ та Україні

 Генеральний секретар Ради Європи (РЄ) Турбйорн Ягланд заявив у вівторок про намір домагатися звільнення українських ув'язнених у Росії і російських в Україні.

"Настав час нам всім сказати, що обидві сторони мають припинити цю агресивну діяльність, постаратися прийти до деескалації, включаючи звільнення ув'язнених, здійснення обміну ув'язнених", – заявив Т.Ягланд.

"По-перше, я порушуватиму питання пана Сенцова, але й також підніматиму ситуацію із іншими ув'язненими обох сторін, і продовжу це робити", – додав генсек Ради Європи.

"Але я не здамся, тому що я вважаю, що дуже важливо, щоб обидві сторони доклали зусиль до зниження напруженості, до зупинення будь-якої війни, чи то словесної, чи то війни зброєю, чи гібридної війни", – зазначив він.

У свою чергу, голова делегації Верховної Ради у ПАРЄ Володимир Ар'єв в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив про намір української сторони уточнити позицію Т.Ягланда, який говорить про політв'язнів і в Росії, і в Україні.

"На сьогодні Ягланд дедалі більше починає бути схожим на Педро Аграмунта (екс-президент ПАРЄ – ІФ): коли однією рукою робляться певні кроки, очевидно, узгоджені з Путіним, для того, щоб показати, що він може робити щось для України, а іншою проводиться політика у відповідності з політикою Кремля", – зазначив В.Ар'єв.

За його словами, українська делегація задасть Т.Ягланду запитання, "як це так – говорити, що є пропаганда з обох сторін, що є політв'язні з обох сторін".

При цьому В.Ар'єв нагадав про позицію української сторони: "В Україні російських політичних в'язнів немає. Є люди, які прийшли зі зброєю на українську землю вбивати українців і захоплювати українські території, це не політичні в'язні, це агресори. Тому риторика Ягланда з головою його видає".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

"Слуга народу" підтримує ратифікацію угоди про створення американсько-українського інвестиційного фонду – Арахамія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА