Інтерфакс-Україна
14:07 27.06.2018

Підтримують створення автокефальної помісної церкви в Україні понад 30% громадян, не підтримують майже 20%

2 хв читати
Підтримують створення автокефальної помісної церкви в Україні понад 30% громадян, не підтримують майже 20%

 Майже третина українців підтримує створення в Україні автокефальної помісної православної церкви, водночас кожен третій громадянин байдужий до цього питання, свідчить опитування, проведене фондом "Демократичні ініціативи" імені І.Кучеріва спільно з Центром Разумкова.

Згідно з результатами, оприлюдненими в середу в Києві, підтримують ідею створення такої церкви 31,3% опитаних, не підтримують - 19,8%, байдужі - 34,7%, вагалися з відповіддю 14,2% респондентів.

Серед тих, хто підтримує створення помісної православної церкви, більше половини (56%) переконані, що вона має створюватися на основі Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ-КП) з приєднанням усіх охочих. Водночас 14% переконані, що має створюватися абсолютно нова церква.

Серед прибічників УПЦ-КП створення помісної церкви підтримують 45% (не підтримують 18%), тоді як серед прибічників Української православної церкви (Московського патріархату) підтримують такі дії 23%, не підтримують - 40% опитаних.

Кожен другий українець вважає, що до процесу створення автокефальної помісної церкви не повинні долучатися представники влади, 17% вважають, що представники влади можуть лише допомагати, лише 7% переконані, що чиновники мають активно діяти в цьому напрямі за власною ініціативою.

Опитування проводилося 19-25 травня в усіх регіонах України, окрім Криму та окупованих територій Донбасу. Загалом було опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансування здійснювалося за рахунок проекту "Програма сприяння громадянської активності "Приєднуйся!"(реалізується коштом USAID).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА