Інтерфакс-Україна
20:41 29.06.2018

Туск вважає передчасним говорити про успіх у зв'язку з домовленостями саміту ЄС з міграції

2 хв читати
Туск вважає передчасним говорити про успіх у зв'язку з домовленостями саміту ЄС з міграції

Голова Європейської ради Дональд Туск стримано оцінив домовленості з міграції на зустрічі глав держав і урядів країн Євросоюзу.

"Що стосується нашої угоди з міграції, ще занадто рано говорити про успіх. Нам вдалося досягти порозуміння в Європейській раді. Але насправді це найпростіша частина завдання в порівнянні з тим, що нас чекає на місцях, коли ми почнемо його реалізовувати", - сказав Д.Туск в п'ятницю на прес-конференції по завершенні Європейської ради.

Він нагадав три своїх пропозиції, за якими лідери ЄС зуміли досягти компромісу на саміті.

Це регіональні платформи висадки мігрантів за межами Євросоюзу, спеціальний бюджетний інструмент для боротьби проти нелегальної міграції в довгостроковому бюджетному плані ЄС на 2021-2027 роки, а також посилення підтримки Євросоюзом лівійської берегової охорони.

Д.Туск також вказав на те, що Європейська рада направила чіткий сигнал усім судам в Середземному морі, в тому числі неурядовим організаціям, про те, що вони повинні дотримуватися закону і не перешкоджати операціям лівійської берегової охорони.

Глава Євроради зазначив ще один компроміс - франко-італійська пропозиція про контрольовані центри на території ЄС в країнах, які погодилися їх побудувати.

"Усі заходи в контексті цих центрів, включаючи переміщення і розселення, будуть прийматися на добровільній основі", - підкреслив Д.Туск.

Голова Євроради зазначив як не менш важливі серед прийнятих домовленостей з міграції рішення про початок фінансування наступного траншу для Туреччини і внеску держав-членів ЄС в 500 млн євро до цільового фонду Євросоюзу для Африки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА