14:35 02.07.2018

ВР може внести правку про апеляцію до закону про ВАКС уже на поточній сесії, - Парубій

2 хв читати
ВР може внести правку про апеляцію до закону про ВАКС уже на поточній сесії, - Парубій

Верховна Рада може врахувати поправку до закону про Вищий антикорупційний суд (ВАКС), якої вимагає Міжнародний валютний фонд (МВФ), під час підготовки до другого читання імплементаційного законопроекту про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів, а не вносити окремим законопроектом зміни до закону про ВАКС, заявляє спікер парламенту Андрій Парубій.

"У нас є легший шлях, ніж реєструвати новий законопроект. (Законопроект - ІФ) №7441 розглянуто в першому читанні, це зміна до закону про судоустрій і статус суддів у зв'язку з ухваленням закону про Вищий антикорупційний суд", - сказав спікер на брифінгу в понеділок у Києві.

"Тобто ми маємо можливість цю правку внести до другого читання розгляду законопроекту №7441, що може дати шанс іще на цій сесії її прийняти", - додав він.

А.Парубій пояснив, що внесення окремого законопроекту з відповідною поправкою потребуватиме більше часу. 21 червня Верховна Рада прийняла в першому читанні імплементаційний законопроект про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів у зв'язку з ухваленням закону про Вищий антикорупційний суд.

Як повідомлялося, Верховна Рада 7 червня ухвалила закон про ВАКС (президентський законопроект №7440), що є однією з ключових умов продовження співпраці з МВФ. Деякі положення законопроекту в другому читанні були змінені в результаті консультацій з МВФ. Найбільш дискусійною була норма про вирішальну роль громадської ради міжнародних експертів при відборі суддів.

Водночас громадська організація "Центр протидії корупції" (ЦПК) звернула увагу на положення, згідно з яким апеляції у справах НАБУ, які вже розглядають суди, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не у ВАКС.

МВФ у своєму релізі ввечері 19 червня зазначив, що прийняття закону про ВАКС є важливим кроком у боротьбі з корупцією, і тепер необхідно оперативно заснувати новий судовий орган і відновити норму про його повноваження.

Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард за підсумками проведеної з президентом України розмови зазначила: "Ми досягли згоди в тому, що наразі вкрай важливим є невідкладне ухвалення парламентом додаткового закону, поданого президентом, який дасть змогу безпосередньо сформувати суд. Не менш важливим є відновлення підтриманих у першому читанні норм щодо розгляду Вищим антикорупційним судом усіх справ у своїй юрисдикції, зокрема всі нові апеляції на відповідні рішення судів першої інстанції".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА