17:37 05.07.2018

ЄС продовжив економічні санкції щодо Росії ще на шість місяців

2 хв читати
ЄС продовжив економічні санкції щодо Росії ще на шість місяців

Рада Європейського союзу в четвер оголосила про продовження економічних санкцій щодо Росії ще на півроку.

"5 липня 2018 року Рада Євросоюзу продовжила до 31 січня 2019 року економічні санкції, метою яких є окремі сектори російської економіки", - зазначається в заяві Ради ЄС.

Згідно із заявою, Рада ЄС одностайно і в письмовій формі прийняла рішення про продовження санкцій відповідно до правил, передбачених для таких рішень.

"Ці заходи спрямовані проти фінансового, енергетичного і оборонного секторів, а також проти сфери продукції подвійного призначення. Спочатку вони були введені 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії Росії зі дестабілізації ситуації в Україні, а потім були посилені в вересні 2014 року", - наголошується в заяві.

Економічні санкції передбачають:

- обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для 5 російських фінансових установ з мажоритарною часткою держави в статутному капіталі та їхніх дочірніх підрозділів, в яких ці організації мають мажоритарну частку і які засновані за межами ЄС, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній;

- експортну та імпортну заборону на торгівлю зброєю;

- введення заборони на експорт до Росії товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії;

- обмеження доступу Росії до окремих, які мають стратегічне значення, технологій і послуг, які можуть використовуватися для розробки і видобутку нафти.

Офіційне рішення про чергове продовження обмежувальних заходів було за політичною домовленістю лідерів країн ЄС на саміті Євросоюзу 28 червня за підсумками доповіді канцлера ФРН Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона про стан виконання Мінських угод з українського врегулювання.

19 березня 2015 року Європейський рада пов'язав термін дії санкцій з повним виконанням Мінських угод.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА