19:28 11.07.2018

Учасники саміту НАТО підтвердили євроатлантичні прагнення України - декларація

2 хв читати
Учасники саміту НАТО підтвердили євроатлантичні прагнення України - декларація

Учасники саміту НАТО в Брюсселі схвалили декларацію, в якій, зокрема, підтвердили євроатлантичні прагнення України.

"Незалежна, суверенна і стабільна Україна, твердо віддана демократії та верховенству закону, є ключем до євроатлантичної безпеки. Ми тверді в нашій підтримці права України визначати свій курс у майбутньому та зовнішньополітичний курс без втручань ззовні. У світлі переформульованих в Україні прагнень до членства в НАТО ми підтримуємо наші рішення, прийняті на саміті в Бухаресті та наступних самітах", - ідеться в декларації, текст якої розміщено на сайті альянсу.

У документі також наголошується, що НАТО визнає зацікавленість України в розширених можливостях у рамках Ініціативи щодо взаємодії в партнерстві, альянс розгляне це з урахуванням рішень, ухвалених на Уельському та Варшавському самітах.

"Ми продовжимо працювати з Україною, багаторічним партнером альянсу, на основі принципів і цінностей, закріплених у Хартії про особливе партнерство між НАТО та Україною", - зазначено в декларації.

При цьому в НАТО визнають досягнення і прогрес України у здійсненні низки реформ, зокрема у сфері боротьби з корупцією та національної безпеки.

"Водночас ми очікуємо подальшого прогресу в зусиллях України щодо подолання значних проблем, що залишилися, і забезпечення повного здійснення амбітних, але необхідних реформ, які мають цілком відповідати міжнародним зобов'язанням України", - наголошується в документі.

Стосовно закону про освіту, ухваленого у вересні 2017 року, то в НАТО закликають Україну повною мірою виконати рекомендації та висновки Венеціанської комісії. "Україна має повною мірою використати всі доступні їй інструменти в рамках комісії НАТО-Україна.

Союзники також схвалюють розвиток співпраці між НАТО та Україною в сфері безпеки Чорного моря.

"Ми підтримуватимемо зусилля України щодо зміцнення стійкості до гібридних загроз, зокрема шляхом активізації діяльності на платформі НАТО-Україна з протидії гібридним війнам. Ми високо цінуємо значний внесок України в операції союзників, сили реагування НАТО і схвалюємо внесок, досягнутий партнерством НАТО-Україна в гарантуванні безпеки та стабільності в євроатлантичному регіоні й за його межами. Ці внески підвищують рівень сумісності Збройних Сил України з НАТО", - зазначено в декларації.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Розірвання ДРСМД не призведе до "гонки озброєнь" – екс-посол США в Україні

Україна наполягає на постійній наглядовій місії в Керченській протоці, Росія не згодна

Гриценко: після виборів президента зовнішня політика України не зміниться, тому що у проросійського кандидата немає шансів перемогти

50 спостерігачів з Канади прибули в Україну напередодні виборів президента - Фріланд

Порошенко після зустрічі з Пенсом висловив надію на подальшу підтримку України США

Порошенко в Мюнхені заявив про необхідність чітко координувати дії країн у сфері безпеки

Україна готова розглянути ініціативи, щодо безпеки в Європі - Порошенко

Порошенко: ніхто не знає переможця президентських перегонів і це - запорука демократії

Тимошенко заявила, що не піде на компроміси з Москвою, які торкнуться інтересів України, навіть для завершення війни

Тимошенко обговорила з Лагард шлях реформ в Україні після виборів президента і розповіла Лінкявічусу про свій "Новий курс"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА