17:13 12.07.2018

ВР прийняла необхідні для траншу МВФ правки до законодавства про ВАКС

2 хв читати
ВР прийняла необхідні для траншу МВФ правки до законодавства про ВАКС

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №7441 про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів з поправкою щодо передачі до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) усіх підслідних йому справ з дня початку його роботи.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за закон із цією поправкою проголосували 254 народні депутати на пленарному засіданні в четвер.

Цей законопроект був однією з необхідних умов для отримання Україною чергового траншу кредиту МВФ.

З його прийняттям кримінальні провадження щодо підслідних ВАКС злочинів, судові розгляди яких у судах першої та апеляційної інстанціій не завершені до початку роботи антикорупційного суду, передаються до ВАКС з дня початку його роботи.

Цією правкою парламент вніс зміни до перехідних положень Кримінального процесуального кодексу (КПК). Згідно з цими змінами, з дня початку роботи ВАКС слідчі судді, суди першої інстанції (за винятком ВАКС і його слідчих суддів) припиняють приймати до розгляду клопотання та обвинувальні акти до кримінальних проваджень, підслідних ВАКС. Із цього дня клопотання у кримінальних провадженнях, підслідних ВАКС, які надійшли до слідчих суддів і не розглянуті, передаються до антикорупційного суду для розгляду.

З дня початку роботи ВАКС суди апеляційної інстанції, за винятком апеляційної палати антикорупційного суду, припиняють приймати до розгляду апеляційні скарги у підслідних антикорупційному суду кримінальних провадженнях.

Крім того, щоб уникнути правової колізії, у ст. 3 КПК народні депутати змінили редакцію деяких положень. Зокрема, скасовано обмеження, згідно з яким наразі апеляційна палата Вищого антикорупційного суду може розглядати лише ті скарги, за якими було рішення Вищого антикорупційного суду як першої інстанції.

Закон про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів (№7441) є імплементаційним для закону про Вищий антикорупційний суд, який раніше ухвалив парламент.

Як наголошується в пояснювальній записці, для реалізації положень закону про Вищий антикорупційний суд необхідне внесення низки змін до закону про судоустрій і статус суддів та інших законодавчих актів.

Зокрема, з ухваленням цього закону вносяться зміни до законодавства в частині діяльності служби судової охорони.

Норми цього закону передбачають, що Апеляційна палата ВАКС діє в його складі на засадах інституційної, організаційної, кадрової та фінансової автономії. Кількість суддів в Апеляційній палаті визначатиме Державна судова адміністрація за погодженням із Вищою радою правосуддя.

"Проектом закону вносяться зміни до деяких норм процесуального законодавства з метою вдосконалення правового регулювання процедур передачі справ з одного суду до іншого, визначення складу суду, оскарження судових рішень", - йдеться в пояснювальній записці.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Гройсман про рішення суду щодо незаконності націоналізації ПриватБанку: Мене цікавить збереження грошей вкладників

Команда Зеленського заявляє, що рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку є результатом "провалу" судової реформи Порошенка

Законно обраний президент працюватиме і з ВР, і з урядом, як і вони з ним - Гройсман

Зеленського готові підтримати у другому турі в 2,5 разу більше українців, ніж Порошенка, - опитування "Рейтингу"

Турчинов: ФСБ і ГУ ГШ РФ мають бути визнані терористичними організаціями

У Зеленського спростовують присутність Олега Дубини в команді кандидата в президенти

Під час другого туру виборів президента України нестимуть службу 39 тис. рятувальників та понад 2 тис. одиниць техніки

США внесли ЦБ Венесуели в санкційні списки, його активи в США заблоковані

Генпрокурор Луценко має намір залишатися на посаді за будь-якого результату виборів

Команда Зеленського спростувала співпрацю з американськими лобістами з Signal Group

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА