17:13 12.07.2018

ВР прийняла необхідні для траншу МВФ правки до законодавства про ВАКС

2 хв читати
ВР прийняла необхідні для траншу МВФ правки до законодавства про ВАКС

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №7441 про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів з поправкою щодо передачі до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) усіх підслідних йому справ з дня початку його роботи.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за закон із цією поправкою проголосували 254 народні депутати на пленарному засіданні в четвер.

Цей законопроект був однією з необхідних умов для отримання Україною чергового траншу кредиту МВФ.

З його прийняттям кримінальні провадження щодо підслідних ВАКС злочинів, судові розгляди яких у судах першої та апеляційної інстанціій не завершені до початку роботи антикорупційного суду, передаються до ВАКС з дня початку його роботи.

Цією правкою парламент вніс зміни до перехідних положень Кримінального процесуального кодексу (КПК). Згідно з цими змінами, з дня початку роботи ВАКС слідчі судді, суди першої інстанції (за винятком ВАКС і його слідчих суддів) припиняють приймати до розгляду клопотання та обвинувальні акти до кримінальних проваджень, підслідних ВАКС. Із цього дня клопотання у кримінальних провадженнях, підслідних ВАКС, які надійшли до слідчих суддів і не розглянуті, передаються до антикорупційного суду для розгляду.

З дня початку роботи ВАКС суди апеляційної інстанції, за винятком апеляційної палати антикорупційного суду, припиняють приймати до розгляду апеляційні скарги у підслідних антикорупційному суду кримінальних провадженнях.

Крім того, щоб уникнути правової колізії, у ст. 3 КПК народні депутати змінили редакцію деяких положень. Зокрема, скасовано обмеження, згідно з яким наразі апеляційна палата Вищого антикорупційного суду може розглядати лише ті скарги, за якими було рішення Вищого антикорупційного суду як першої інстанції.

Закон про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів (№7441) є імплементаційним для закону про Вищий антикорупційний суд, який раніше ухвалив парламент.

Як наголошується в пояснювальній записці, для реалізації положень закону про Вищий антикорупційний суд необхідне внесення низки змін до закону про судоустрій і статус суддів та інших законодавчих актів.

Зокрема, з ухваленням цього закону вносяться зміни до законодавства в частині діяльності служби судової охорони.

Норми цього закону передбачають, що Апеляційна палата ВАКС діє в його складі на засадах інституційної, організаційної, кадрової та фінансової автономії. Кількість суддів в Апеляційній палаті визначатиме Державна судова адміністрація за погодженням із Вищою радою правосуддя.

"Проектом закону вносяться зміни до деяких норм процесуального законодавства з метою вдосконалення правового регулювання процедур передачі справ з одного суду до іншого, визначення складу суду, оскарження судових рішень", - йдеться в пояснювальній записці.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Король Йорданії повідомив Ізраїль про небажання продовжувати йому оренду двох районів країни

Клімкін назвав провокацією антиугорські білборди на Закарпатті

У Вашингтоні вивчають можливість розпочати перегляд договору СНО-III

Для завершення війни потрібно провести правильний переговорний процес на базі Будапештського меморандуму

Уперше Мюнхенська конференція з безпеки відбудеться в Мінську

Росія здійснює втручання в американські вибори в соцмережах через механізми, створені стартапами в США

Тимошенко в суботу відвідає Кривий Ріг

Гриценко: Балога не очолить мій штаб, але у нас хороші відносини і ми співпрацюватимемо

Мін'юст США обвинуватив громадянку РФ в організації спроб втручання в американські вибори 2018 року

Тимошенко закликає Порошенка скасувати рішення про підвищення цін на газ для населення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА