Інтерфакс-Україна
17:25 18.07.2018

Мей погрожує незгодним з її версією Brexit достроковими виборами

2 хв читати
Мей погрожує незгодним з її версією Brexit достроковими виборами

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей пригрозила однопартійцям, незгодним з її планом митної політики після виходу країни з ЄС, проведенням дострокових виборів до парламенту цього літа, пише в середу газета The Times.

Згідно з інформацією видання, попередження Т.Мей серед консерваторів було поширене у вівторок ввечері, перед голосуванням у палаті громад щодо поправки до торгового законопроекту.

Поправку висунув член парламенту Стівен Хаммонд, який критикує план Т.Мей. Ця пропозиція передбачала початок переговорів стосовно приєднання до митного союзу ЄС у разі, якщо до 21 січня 2019 року не буде досягнуто згоди з Брюсселем щодо вільної торгівлі.

Однак за підсумками голосування поправку було відхилено з невеликою перевагою - в шість голосів - завдяки тому, що позицію Т.Мей підтримали лейбористи і незалежні члени парламенту.

Проте, зазначає газета, 12 консерваторів підтримали цю поправку.

У Великій Британії не вщухають суперечки між прихильниками так званої м'якої процедури Brexit і тими, хто виступає за жорстку відмову країни від членства в Євросоюзі. Минулого тижня в зв'язку з позицією Т.Мей стосовно Brexit подали у відставку міністр у справах Brexit Девід Девіс і глава МЗС Великої Британії Борис Джонсон. Загалом через незгоду з прем'єром подали у відставку дев'ять британських політиків.

Під час референдуму в червні 2016 року більшість жителів Великої Британії (51,9%) висловилися за вихід країни зі складу ЄС. Очікується, що Велика Британія та ЄС у жовтні 2018 р. завершать переговори й узгодять домовленість про вихід країни з ЄС. Велика Британія офіційно завершить процес виходу з Євросоюзу 29 березня 2019 року.

Раніше цього тижня повідомлялося, що на Даунінг-стріт відкидають можливість проведення другого референдуму щодо Brexit.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

Обмеження гарантій безпеки для України в часі ще не обговорювалося – Зеленський

Зеленський провів спільну зустріч із премʼєром Нідерландів, президенткою Молдови та Генсеком Ради Європи

Поки що нічого не вказує на готовність Путіна зробити крок до миру, важливо продовжувати військову підтримку України - прем'єр Нідерландів

Українська делегація поїде в США після американсько-російських контактів на вихідних чи трохи пізніше – Зеленський

Порошенко в Раді закликав змінити Держбюджет-2026 та відправити уряд у відставку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА