Інтерфакс-Україна
19:40 20.07.2018

Вашингтон не розглядає питання про референдум на Донбасі

2 хв читати
Вашингтон не розглядає питання про референдум на Донбасі

Вашингтон не розглядає питання щодо підтримки можливого проведення на Донбасі будь-якого референдуму, заявив голова Ради національної безпеки США Гарретт Маркіс.

"Адміністрація США не розглядає питання щодо підтримки проведення референдуму на сході України", - наводить агентство Bloomberg його слова.

Як повідомлялося, агентство Bloomberg із посиланням на джерела повідомило, що президент РФ Володимир Путін на зустрічі в Гельсінкі 16 липня запропонував президенту США Дональду Трампу провести референдум на територіях тимчасово окупованих частинах Донецької та Луганської областей. За словами джерел, про свою пропозицію В.Путін розповів на зустрічі з послами Росії 19 липня. Як стверджують співрозмовники агентства, президент РФ заявив, що було вирішено не озвучувати ініціативу про референдум публічно, "щоб президент США міг її обдумати".

Раніше джерело в дипломатичних колах повідомило агентству "Інтерфакс-Україна", що офіційний Київ запитав роз'яснення у Вашингтона про начебто обговорення на зустрічі президентів США та Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна в Гельсінкі "нових пропозицій щодо врегулювання ситуації в південно-східних регіонах України".

Співрозмовник також уточнив, що Київ запропонував Вашингтону офіційно спростувати цей факт, у разі непідтвердження цієї інформації.

Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що "ніяких референдумів, організованих маріонетками Кремля на окупованих Кремлем землях не буде". Вона також наголосила, що Мінські угоди не передбачають проведення референдуму на Донбасі.

Водночас І.Геращенко підтвердила, що українська сторона офіційно звернулася до американських партнерів із проханням надати інформацію, про які "нові ідеї щодо України" йшлося на зустрічі президентів США і РФ у Гельсінкі, про які заявив В.Путін.

Водночас І.Геращенко підтвердила, що українська сторона офіційно звернулася до американських партнерів із проханням надати інформацію про будь-які "нові ідеї стосовно України", про які заявив В.Путін під час зустрічі з президентом США в Гельсінкі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

Рютте: Україна у "короткостроковій перспективі" не зможе обійтися без допомоги США

Макрон "оптимістично налаштований" щодо співпраці з Путіним по Ірану, "трохи менше" щодо України – ЗМІ

Лубінець називає тиском заклики до нього депутатів подати Кременя на перепризначення мовним омбудсманом

Верховний суд скасував рішення про заборону партії "Наш край"

МВФ зобов’язав Україну до кінця липня-2025 підготувати дорожню карту для усунення прогалин у структурі ІСІ

Навроцький обіцяє зустрітися із Зеленським – ЗМІ

Зеленський обговорив з Алієвим боротьбу проти агресії РФ та розвиток двосторонніх відносин

Рада розгляне законопроєкт про створення Спецтрибуналу на найближчому засіданні – Стефанчук

DOGE може зайнятися розслідуванням діяльності Маска – Трамп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА