19:54 20.07.2018

Депутати ВР пропонують запровадити обмеження у сфері сурогатного материнства

3 хв читати
Депутати ВР пропонують запровадити обмеження у сфері сурогатного материнства

Група народних депутатів пропонує внести до українського законодавства зміни щодо захисту прав дітей під час використання допоміжних репродуктивних технологій, які запровадять певні обмеження у сфері сурогатного материнства.

Відповідний законопроект (№8625) народні депутати з фракції "Блоку Петра Порошенка" Оксана Білозір, Юрій Соловей, Микола Лаврик, а також нардепи Павло Унгурян, Олег Кришин ("Народний фронт"), Ірина Сисоєнко ("Самопоміч") зареєстрували у Верховній Раді 18 липня.

Парламентарі пропонують внести зміни до закону про основи законодавства України про охорону здоров'я і передбачити, що право на застосування допоміжних репродуктивних технологій мають лише громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, що постійно проживають на території України.

Крім того, проект закону передбачає, що застосування допоміжних репродуктивних технологій методом перенесення ембріона людини, зачатої подружжям, в організм іншої жінки можливе за письмової згоди подружжя, а також сурогатної матері та її чоловіка, якщо такий є.

"Останнім часом в Україні стає все більш затребуване застосування допоміжних репродуктивних технологій методом перенесення ембріона людини в організм іншої жінки, цей метод більш відомий як сурогатне материнство. Особливу увагу іноземних сімейних пар Україна привернула після того, як сурогатне материнство заборонили в Індії та Таїланді з причин масової експлуатації жінок з бідних сімей", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Автори законодавчої ініціативи зазначають, що протягом останніх років Україна фігурувала в скандальних справах, пов'язаних із порушенням прав дітей, народжених внаслідок сурогатного материнства.

Водночас вони зазначають, що за законами держав, де сурогатне материнство заборонене або допускається лише як некомерційна допомога, саме сурогатна мати є повноправною матір'ю, якщо суд не ухвалить рішення на користь біологічних батьків.

"Так, дітей, народжених сурогатною матір'ю в Україні для іноземців, не визнають у країнах, де репродуктивні технології заборонені законом, і батьки вдаються до незаконних способів, зокрема використовуючи шлях контрабанди для вивезення дітей за межі України", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Як повідомлялося, 16 липня генеральний прокурор Юрій Луценко закликав Верховну Раду і Міністерство охорони здоров'я України врегулювати питання сурогатного материнства з огляду на почастішання випадків злочинів у цій сфері. На брифінгу він розповів, що проблема протиправного використання жінок із малозабезпечених сімей у сурогатному материнстві набрала обертів в Україні після ухвалення владою Індії рішення про заборону комерційного сурогатного материнства. Він пояснив, що Міністерство охорони здоров'я України у своїх документах вимагає, щоб дитина, яку передають у рамках сурогатного материнства подружжю, мала генетичний матеріал хоча б одного з партнерів такого материнства, інакше йдеться про незаконну передачу та фактично продаж дитини.

"Україна нині є одним із найбільших операторів цього мало регульованого в нашій країні бізнесу", - зазначив генпрокурор.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Резніков: Говорити про конкретний план повернення Криму зарано, але Україна повертає це питання до порядку денного

Глава МЗС Азербайджану зустрівся з радником президента США

Повернення делегації Росії до ПАРЄ підриває довіру до Організації

Судан і Ізраїль погодилися нормалізувати відносини

Резніков звернув увагу на можливість міжнародної посередницької місії для врегулювання конфлікту на Донбасі

Аваков щодо заяви Зеленського про "здачу Криму без бою": Україна зробила все можливе для свого захисту

Україна не постачатиме воду до Криму до його повної деокупації, жодні переговори з РФ на цю тему не ведуться - Резніков

У "Голосі" пропонують зробити роботу місцевих рад більш прозорою

Держмитниця найближчими днями отримає повноцінного керівника - міністр фінансів

Організація та проведення опитування Зеленського у день місцевих виборів обійдеться щонайбільше у 103 млн грн - "ОПОРА"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА