Інтерфакс-Україна
16:16 03.08.2018

Відставки Насалика і погашення боргів вимагали на мітингу під Міненерго шахтарі та нардеп від "Нашого краю" Шахов

2 хв читати
Відставки Насалика і погашення боргів вимагали на мітингу під Міненерго шахтарі та нардеп від "Нашого краю" Шахов

На мітингу під Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, де представники кількох державних вугільних об'єднань розпочали безстрокову акцію протесту, народний депутат від "Нашого краю" Сергій Шахов озвучив вимоги гірників до чиновників, які полягають у необхідності негайного погашення боргів із зарплати шахтарям і реанімування вугільної галузі.

Як повідомляє у п'ятницю прес-служба партії "Наш край", С.Шахов зазначив, що документ за підписом міністра енергетики Ігоря Насалика про виплату 1,5 млрд грн боргу перед працівниками державних шахт не виконується.

"На шахті "Гірська" у Луганській області гірники не отримують зарплату вже п'ять місяців! Схожа ситуація на державних шахтах всіх вугільних басейнів країни. Гірникам нема за що збирати дітей до школи, годувати свої сім'ї, платити за "комуналку". Чиновники мають негайно погасити борг із зарплати та узятися за реанімацію вугільної галузі", - зазначив депутат

Щоб їх почули чиновники, гірники стукали касками об асфальт і скандували "Зарплати! Зарплати!". Однак, як зазначив С.Шахов, будівлю самого Міністерства енергетики "раптово" закрили на ремонт.

"Міністерство цинічно відвернулося від людей, чиновники роз'їхалися у відпустки на моря. Тим часом доведені до банкрутства державні шахти затоплює вода, виходить з ладу дороге устаткування, шахтарі сидять без роботи. Це планомірне знищення державної вугільної галузі", - зазначив парламентарій.

Народний депутат від "Нашого краю" повідомив, що державні шахти видають на гора вугілля за ціною $60.

"Тим часом вугілля для електростанцій України закуповують в Америці і Африці за ціною $100-120. На імпортному вугіллі електроенергія дорожча у 2-3 рази. Через це постійно дорожчають споживчі товари, зростають тарифи в електротранспорті, ростуть платіжки на комунальні послуги. І за всім цим стоїть інтерес олігархату, який наживаються на дорожнечі", - повідомив С.Шахов.

Він наголосив, що нинішній міністр енергетики І.Насалик зрадив інтереси людей праці і національної економіки і має піти у відставку.

"Нового міністра мають обирати представники шахтарських профспілок", - резюмував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Нідерландах на виборах у парламент суспільство вибрало стабільність - Климпуш - Цинцадзе

Порошенко під час передачі допомоги ЗСУ звинуватив ДССЗЗІ в тому, що залишила бригади "без очей"

Після підрахунку 99,7% голосів на виборах в Нідерландах дві партії мають майже однаковий результат – ЗМІ

У Нідерландах відкрилися виборчі дільниці на дострокових виборах у парламент

Порошенко закликав зупинити транзит російської нафти через "Дружбу"

Кличко: У Страсбурзі підписали меморандум щодо впровадження Громадських асамблей у містах України

Кличко запросив до України моніторингову місію Ради Європи щодо тиску на органи самоврядування

Україна пропонує ЄС надання їй статус спостерігача у процесі реформування Спільної аграрної політики Євросоюзу - Качка

США очікують від Угорщини відмови від нафти РФ і закликають Китай тиснути на Москву – посол США при НАТО

Міністерства оборони України та Великої Британії домовилися про спільне виробництво дронів-перехоплювачів - Умєров

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА