11:58 07.08.2018

Дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО не продовжать - Вінник

3 хв читати
Дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО не продовжать - Вінник

Народний депутат України (фракція "Блок Петра Порошенка") Іван Вінник вважає, що дію закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) не буде продовжено.

"Думаю, його не буде продовжено. В нас у лютому 2018 року набув чинності закон про деокупацію, який чітко визначив Російську Федерацію як країну-агресора, чітко визначив дату окупації. Україна звільнятиме окуповані території, для цього створено оперативний штаб, здійснюється Операція об'єднаних сил ... Закон про ОРДЛО, який не чинний, до речі, ніколи не набуде чинності, оскільки в статті 10 написано дату, коли ці вибори мають бути проведені, а саме 2015 рік", - сказав нардеп в ефірі телеканалу "112. Україна".

На його думку, з продовженням закону про ОРДЛО виникне конкуренція норм.

"... Оскільки згідно з законом про ОРДЛО немає згадки про РФ, у законі про ОРДЛО є згадка про амністію, водночас у законі про деокупацію є згадка про невідворотність покарання осіб, які вчинили збройну агресію проти України. Він повністю не відповідає чинному законодавчому акту. Тому нам Конституція забороняє, керуючись принципом правовстановлення, розбалансовувати чинні правові норми", - пояснив І.Вінник.

6 жовтня 2017 року Верховна Рада продовжила на рік термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, який мав втратити чинність 18 жовтня 2017 року.

Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності лише "після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону (про особливий порядок місцевого самоврядування - ІФ), зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України".

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО було ухвалено у вересні 2014 року, він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки.

Його стаття 10 - перехідні положення - встановлює, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізують виключно органи місцевого самоврядування, які буде обрано на позачергових виборах. У цій статті також прописано умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі. Серед цих умов – виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, спостереження за виборами, зокрема представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму та свободи агітації.

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Україна опиниться в невигідній ситуації, якщо не продовжить дію закону про особливий статус Донбасу.

"Я не бачу ніякої шкоди у продовженні дії закону. Нічого не зміниться від сьогодні й доти, коли дію закону вже буде продовжено. Думаю, в цьому нічого поганого. Зате Росія використовуватиме призупинення дії закону як причину та скаржитиметься на Україну. Там скажуть, що Україна не хоче виконувати Мінських угод. Тому просто не давайте Росії цього аргументу. Продовження дії закону нічого насправді не змінить", - заявив К.Волкер в інтерв'ю "Голосу Америки", оприлюдненому 25 липня.

4 серпня голова парламенту Андрій Парубій заявив, що рішення про те, чи продовжувати цей закон, Верховна Рада ухвалить ближче до завершення терміну його дії в жовтні, воно залежатиме від позиції міжнародних партнерів із цього питання.

"Перед закінченням терміну цього року радитимемося - є необхідність іще на рік продовжити чи такої необхідності вже і немає. Це великою мірою залежатиме й від позиції наших міжнародних партнерів. Адже зрозуміло: нам украй важливо утримати санкції проти Росії. Для міжнародного позиціонування України, для захисту українських інтересів не тільки на внутрішньодержавному, а й на міждержавному рівні, наскільки це буде важливо", - сказав він журналістам.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА