Інтерфакс-Україна
11:18 08.08.2018

Канада засуджує російську схему міжнародних дій, працюватиме з партнерами для притягнення РФ до відповідальності

2 хв читати
Канада засуджує російську схему міжнародних дій, працюватиме з партнерами для притягнення РФ до відповідальності

Канада вважає неприйнятними шляхи досягнення Російською Федерацією своїх цілей на міжнародній арені, співпрацюватиме з міжнародними партнерами для притягнення Росії до відповідальності за вчинені нею незаконні дії, а також закликає Москву виконувати взяті на себе зобов'язання, заявляють у канадському МЗС.

"Із заяви до 10-ї річниці війни між Росією і Грузією: Канада недвозначно засуджує російську схему неприйнятних міжнародних дій. Ми працюватимемо з міжнародними партнерами, щоб притягнути Росію до відповідальності за її ганебні та протиправні вчинки", - наводить витяги з відповідної заяви у зв’язку з 10-ю річницею війни між Росією і Грузією міністра закордонних справ Канади Христі Фріланд посол цієї країни в Україні Роман Ващук у своєму акаунті у Twitter у середу вранці.

Водночас у заяві, розміщеній на сайті МЗС Канади, наголошується, що "за 10 років, які минули після трагічної війни між Росією і Грузією, понад 100 тис. грузинів залишаються переміщеними, а тисячі продовжують жити під російською окупацією".

Х.Фріланд наголошує, що окупація Росією Південної Осетії та Абхазії порушує міжнародне право і шкодить суверенітету та територіальній цілісності Грузії".

"Росія повинна дотримуватися своїх зобов'язань щодо угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року і угоди про здійснення заходів від 8 вересня 2008 року з метою досягнення мирного вирішення цього конфлікту. Ми також закликаємо Росію дозволити доступ місії спостерігачів Європейського Союзу до територій Грузії, в яких вона здійснює фактичний контроль", - заявила глава МЗС Канади.

Х.Фріланд також зазначила, що Канада схвалює нову мирну ініціативу уряду Грузії "Крок до кращого майбутнього", спрямовану на поліпшення гуманітарних і соціально-економічних умов проживання жителів Абхазії та Південної Осетії в Грузії.

"Канада стоїть пліч-о-пліч із Грузією на підтримку свого суверенітету та територіальної цілісності", - наголосила глава МЗС цієї країни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардеп Федієнко: На зустрічі з президентом піднімалося питання виборів, їх проведення неможливе

Моді заявив, що підтримує мирні ініціативи США щодо України

Зеленський сподівається, що Трамп і Стармер обговорять гарантії безпеки США для України

Трамп: Зеленському доведеться укласти угоду

Увечері Зеленський зустрінеться з фракцією "Слуга народу", у самій фракції натякають на вибори - відлік пішов на тижні

Співголова "Євросолідарності" в Раді наполягає на прийнятті закону, який дозволить нардепам бути військовими

Порошенко в Раді закликав депутатів не ігнорувати вимоги Резолюції Європарламенту по Україні

Кличко обговорив з міністром оборони Естонії збільшення підтримки ЗСУ, які захищають Європу

Порошенко привіз дрони на фронт для Тетяни Чорновол, яка може стати нардепом, та для інших бригад на півдні

Атаки РФ на американське підприємство в Україні та Польщу залишились без належної відповіді – Келлог

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА