13:18 10.08.2018

Вибори прискорять запуск роботи ВАКС - директор НАБУ

2 хв читати
Вибори прискорять запуск роботи ВАКС - директор НАБУ

Виборчий процес в Україні прискорить запуск роботи Вищого антикорупційного суду (ВАКС), а фігуранти справ Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) прискорять процес розгляду в судах, щоб не бути підсудними антикорупційного суду, допускає директор НАБУ Артем Ситник.

"На сьогоднішній день є закон... Не вважаю, що це та стадія, коли можна сказати, що вже перемога. Найсерйозніший крок - імплементація цього закону", - сказав А.Ситник на брифінгу в п'ятницю в Києві.

За його словами, складно прогнозувати, коли саме ВАКС розпочне свою роботу. "Скажу тільки одне: те, що Україна входить у виборчий період, можливо, сприяти тому, що цей суд запускатимуть якомога швидше, тому що треба щось розповідати виборцям", - висловив думкою директор НАБУ.

Також він не виключив, що фігуранти справ, які перебувають у судах, "прискорюватимуть розгляд у судах". Директор НАБУ пояснив, що, за наявною інформацією, фігуранти справ "дуже бояться цього ще не створеного інституту" - антикорупційного суду".

"Думаю, що сторона захисту за багатьма справами зараз просто почне форсувати події в судах, і за цим буде дуже цікаво спостерігати, хто буде робити ставку на нинішні суди, а хто все ж таки намагатиметься перетягнути справи в новостворений антикорупційний суд", - підсумував А.Ситник.

Як повідомлялося, Верховна Рада 7 червня ухвалила закон про ВАКС (президентський законопроект №7440), що є однією із головних умов продовження співпраці з МВФ. Деякі положення законопроекту в другому читанні були змінені в результаті консультацій з МВФ. Найбільш дискусійною була норма про вирішальну роль громадської ради міжнародних експертів при відборі суддів.

Водночас громадська організація "Центр протидії корупції" (ЦПК) звернула увагу на положення, згідно з яким апеляції в справах НАБУ, які вже розглядають суди, проходитимуть у судах загальної юрисдикції, а не в ВАКС.

18 липня голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів з поправкою щодо передання до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) усіх підслідних йому справ з дня початку його роботи.

Чергові парламентські і президентські вибори заплановані в Україні на 2019 рік.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Директор НАБУ попереджає претендентів на посади суддів ВАКС про неминучий тиск: Робота буде непростою

НАБУ аналізує інформацію про нібито участь Манафорта у виборчій кампанії кандидата в президенти України Порошенка

Чубаров: Деякі політики намагаються уникнути питань, пов'язаних з анексованим Кримом, перед виборами в Україні в 2019 році

Порошенко ініціював засідання РНБО з питань протидії втручанню у вибори

ЦВК просить близько 2,355 млрд грн на вибори президента і майже 1,95 млрд грн - на вибори до ВР у 2019 році

Порошенко має намір брати участь у президентських виборах, запрацював передвиборний штаб, - Березенко

Турчинов: РФ спробує впливати на результати виборів в Україні у 2019 році

Трамп заявив, що США не терпітимуть втручання у вибори з-за кордону

США вживають заходів для захисту від втручання Росії в майбутні вибори

Парубій підписав закон, що зобов'язує передати всі підслідні ВАКС справи від моменту початку роботи суду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА