Інтерфакс-Україна
12:55 11.08.2018

Туреччина шукатиме нових союзників, якщо від неї відвернуться США – Ердоган

2 хв читати
Туреччина шукатиме нових союзників, якщо від неї відвернуться США – Ердоган

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав адміністрацію президента США Дональда Трампа переглянути ставлення до Анкари, пригрозивши в іншому разі розпочати пошук інших друзів і союзників.

"Доки не пізно, Вашингтон має відмовитися від невірного уявлення про те, що наші відносини можуть бути асиметричними. США мають усвідомити, що Туреччина має альтернативи (партнерства з Вашингтоном – ІФ)", – пише він у статті, опублікованій в суботу в газеті "Нью-Йорк таймс".

Він попередив, що "якщо не вдасться позбутися схильності (США – ІФ) до односторонніх дій та неповаги, ми шукатимемо нових друзів і союзників".

Р.Ердоган попередив, що Туреччина не залишить без відповіді недружні дії з боку США. Він нагадав, що Анкара ввела санкції проти низки американських офіційних осіб після аналогічного кроку Вашингтона проти неї. "В подальшому ми діятимемо за таким самим принципом", – наголосив президент.

Він також звинуватив США в тому, що вони "неодноразово виявлялися не в змозі зрозуміти і врахувати побоювання турецького народу. І в останні роки наші партнерські відносини проходили перевірку на міцність, оскільки виникали спірні питання".

Він нагадав про проповідника Фетхуллахе Гюлена, який проживає у США. Анкара звинувачує його в організації невдалої спроби перевороту в 2016 році і марно вимагає його видачі. Ще однією проблемою Р.Ердоган вважає надану підтримку США воєнізованим курдським формуванням у Сирії. Туреччина веде боротьбу проти них.

Крім того, Р.Ердоган нагадав про історію з американським пастором Ендрю Брансоном, якого в Туреччині мають намір судити за підтримку терористів. А Вашингтон домагається звільнення цієї людини і навіть ввів санкції, щоб чинити тиск на Анкару. Р.Ердоган заявляє, що неодноразово просив США не втручатися в це питання, оскільки його має вирішити турецька судова влада.

"На жаль, наші зусилля, націлені на те, щоб змінити цей небезпечний тренд, не дали результатів. Якщо США не почнуть поважати суверенітет Туреччини і не покажуть, що усвідомлюють, з якими загрозами стикається наша нація, то наше партнерство може виявитися під питанням", – пише Р.Ердоган.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна сподівається на ухвалення на саміті лідерів G7 рішень щодо зниження стелі ціни на російську нафту

Трамп пригрозив Маску "дуже серйозними наслідками" за фінансування демократів - ЗМІ

Зеленський про введення санкцій проти РФ: Трамп повинен це зробити

Нардеп Сюмар стверджує, що фабулу санкцій проти Порошенка ще у 2019 році ініціював Портнов

ЄК наразі не готова оголосити терміни ухвалення 18-го пакету санкцій проти РФ

Рух "ЧЕСНО": 62% мерів українських міст є гривневими мільйонерами, родини трьох мерів - доларовими мільйонерами

В ЄК сподіваються в короткі терміни оновлення угоди про зону вільної торгівлі з Україною для подальшої економічної підтримки

Зло, розпочате Росією без причини у 2014 році та 2022 році, триває вже 1198 днів – Маркарова

На міжнародному форумі обговорили майбутню стратегію реформування правосуддя України

Словацькі парламентарі висловилися проти антиросійських санкцій, Чехія зберігає курс на посилення тиску на РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА