Інтерфакс-Україна
11:35 21.08.2018

Україна працює над отриманням від США катерів берегової охорони - посол Чалий

2 хв читати
Україна працює над отриманням від США катерів берегової охорони - посол Чалий

Україна має намір отримати у США катери берегової охорони типу Island для використання їх у Чорному морі, заявляє посол України в США Валерій Чалий.

"Ми працюємо над тим, щоб отримати від Сполучених Штатів катери класу Island, які посилять наші можливості в Чорноморському басейні", - сказав В.Чалий на прес-конференції у вівторок у Києві.

За його словами, цей процес не завершено, "але ми працюємо над цим". "Наразі експертні групи працюють над підготовкою відповідної угоди про передання таких катерів, і я сподіваюся, що ми завершимо успішно цей процес - ми отримаємо посилення", - додав посол.

"Ви бачите, яка ситуація складна: Росія нарощує свій тиск, і нам потрібно терміново і свої виробляти, і отримувати додаткові можливості... Але, крім того, це пілотний проект для того, щоб упровадити схему прямих поставок, прямих закупівель, тому що все, що ми отримуємо на сьогодні від США, йде як допомога військово-технічна з одного боку, з іншого - комерційні проекти. Якщо ми зробимо такий проект, тоді ми зможемо закуповувати сучасніше озброєння у Сполучених Штатів. Тобто, це абсолютно новий рівень, якого не було ніколи і який США застосовують тільки зі своїми союзниками. Тому я вважаю, що ми тут на правильному шляху", - розповів В.Чалий.

Як повідомлялося, в командуванні Військово-морських сил Збройних сил України у квітні цього року повідомили про завершення опрацювання контракту на отримання двох патрульних катерів типу Island від уряду США і початок його міжвідомчого узгодження.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вибори всіх гілок влади у разі "умовного миру" можуть завершитися колапсом – Арахамія

Арахамія анонсував нову стратегію партії "Слуга народу" в умовах війни та допустив, що покине політику з настанням миру

Угода буде або погана, або дуже погана, або її не буде – глава "Слуги народу" в Раді Арахамія

Порошенко закликав підтримати найменування вулиці на честь Андрія Парубія у центрі Києва

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА