16:28 28.08.2018

Порошенко очікує від МЗС документи для денонсації договору про дружбу з РФ

2 хв читати
Порошенко очікує від МЗС документи для денонсації договору про дружбу з РФ

Президент України Петро Порошенко заявляє, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу, співпрацю та партнерство з РФ, укладеного в 1997 році, й очікує відповідних документів від МЗС.

"Сьогодні ми підійшли досить підготовленими та юридично захищеними до наступного кроку: припинення дії договору про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та Російською Федерацією, який з вини Москви вже давно став анахронізмом", - сказав П.Порошенко на зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ Україна у вівторок у Києві.

"Уже найближчим часом я очікую від Міністерства закордонних справ необхідний пакет документів для початку реалізації цього процесу

Договір про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією було укладено 31 травня 1997 року терміном на 10 років (з наступною автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено терміном на десять років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до завершення чергового десятирічного періоду. Термін відліку першого десятирічного періоду починався з дати, коли договір набув чинності (з 1 квітня 1999 роки), і завершувався 1 квітня 2009 року. Тоді ні одна зі сторін не виявила бажання про припинення дії договору до 1 жовтня 2008 року, тому його дія автоматично продовжилося на наступний десятирічний період.

Згідно з Угодою про дружбу, співробітництво і партнерство між РФ і Україною, закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА