Інтерфакс-Україна
07:26 30.08.2018

Держдеп прокоментував заяву Чалого із закупівлі американських систем ППО

2 хв читати
Держдеп прокоментував заяву Чалого із закупівлі американських систем ППО

У Державному департаменті США прокоментували заяви посла України в США Валерія Чалого щодо зацікавленості офіційного Києва в придбанні американських систем ППО, повідомила Українська служба "Голосу Америки".

"Відповідно до офіційної політики Державного департаменту, ми не коментуємо потенційні операції з продажу або передачі зброї та угоди, які знаходяться на стадії узгодження - до того, як стосовно них буде офіційно проінформований Конгрес США", - цитують відповідь представника Держдепу на сайті "Голосу Америки" в середу ввечері.

Як повідомлялося, Україна подала запит в офіційний Вашингтон щодо закупки систем протиповітряної оборони вартістю $ 750 млн за одну одиницю. Про це в ефірі Радіо НВ в середу 29 серпня повідомив посол України в США В.Чалий.

"Наші потреби наступного періоду, на мій погляд, це морський простір, військово-повітряний простір, це те, без чого ми просто не зможемо забезпечити оборону країни", - висловив думку дипломат.

Він також сказав, що Україні необхідно мінімум три таких комплекси, однак не уточнив, про який саме тип ППО йдеться.

Також Чалий висловив думку, що ЗСУ мають потребу в комплексах БПЛА, контрбатарейних радарах і контрснайперських системах.

Посол додав, що відповідний запит був озвучений на "вищому і високому рівні", а саме під час зустрічі президентів України і США в Брюсселі, а також на зустрічах української сторони з радником президента США з національної безпеки Джоном Болтоном.

Інші подробиці цього запиту В.Чалий відмовився озвучувати, посилаючись на секретність інформації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Переговори між США та Україною в неділю були зосереджені на питанні нових фактичних кордонів – ЗМІ

МЗС: Україна не здійснює жодних дій проти Казахстану, всі зусилля спрямовані на відсіч російської агресії

МЗС Казахстану висловило протест після удару по нафтовому терміналу РФ у Чорному морі

Кличко назвав п’ять ключових дій для зміцнення довіри та авторитету України

Відставка голови Офісу президента не повинна стати імітацією змін - Фріз

Порошенко про відставку Єрмака: потрібна єдність, нова проєвропейська коаліція і новий професійний уряд

Єврокомісія про відставку Єрмака: Ми бачили новини, стежимо за ситуацією

"Євросолідарність" вимагає негайного скликання засідання Верховної Ради

"Євросолідарність" наполягає на зустрічі президента з усіма фракціями та виключення з переговорної групи по "мирній угоді" скомпрометованих осіб

Більшість українців вважає, що за час повномасштабного вторгнення рівень корупції в Україні збільшився – опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА