16:08 30.08.2018

МЗС підготувало пакет документів для денонсації договору про дружбу і співробітництво з РФ

3 хв читати
МЗС підготувало пакет документів для денонсації договору про дружбу і співробітництво з РФ

Міністерство закордонних справ України підготувало пакет документів для денонсації договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ, укладеного в 1997 році, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Ці документи вже підготовлені, весь пакет. Ми його обробили. Найближчим часом внесемо його формально", - сказав глава МЗС журналістам у Києві в четвер.

Міністр зазначив, що Росія порушила "практично всі положення цього договору, включаючи преамбулу".

"Найближчими днями ви вже почуєте: ми його безпосередньо внесемо на розгляд", - зазначив міністр.

П.Клімкін додав, що термін дії договору завершується, і "не може бути й мови про його продовження".

Як повідомлялося, 28 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що очікує від Міністерства закордонних справ пакета документів для початку процедури припинення дії договору.

Раніше, у квітні цього року віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що договір про дружбу і співробітництво з РФ досі діє, оскільки в ньому РФ визнає територіальну цілісність України і зобов'язується не нападати на Українську державу. "Поведінка РФ протягом цих чотирьох років - це (його - ІФ) пряме порушення... Ми зараз маємо базу, яку ми можемо використовувати в наших судових позовах проти РФ, якраз посилаючись, зокрема, не лише на порушення міжнародних багатосторонніх угод з боку РФ, а безпосереднє порушення двосторонньої угоди - т. зв. великого договору між Україною та Росією", - пояснила вона.

При цьому І.Климпуш-Цинцадзе зазначила, що, "очевидно, час його минає", проте договір може бути автоматично оновлений, якщо сторони дійдуть такої згоди.

Договір про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією було укладено 31 травня 1997 року терміном на десять років (із подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Згідно зі ст. 40 договору, його укладено терміном на десять років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до завершення чергового десятирічного періоду. Відлік першого десятирічного періоду розпочинався з дати набуття договором чинності (з 1 квітня 1999 року) і завершувався 1 квітня 2009 року. Тоді жодна зі сторін не виявила бажання припинити дію договору до 1 жовтня 2008 року, тому його дія автоматично продовжилася на наступний десятирічний період.

Згідно з договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко: Україна повинна стати активним учасником загальноєвропейської дискусії про майбутнє Об'єднаної Європи

Кримська платформа - це дуже важлива ініціатива України з метою не дозволити міжнародному співтовариству забути проблему Криму - президент Латвії

Порядок денний саміту НАТО ще не затверджено, про участь України говорити зарано - віце-прем'єр Стефанішина

Зеленський обговорив євроінтеграційні прагнення України з представниками Бенілюксу

Збори ініціативної групи всеукраїнського референдуму не можуть бути проведені онлайн - роз'яснення комітету Ради

Єрмак: Ймовірно, незабаром відбудеться зустріч Зеленського і Байдена

Єрмак спростував інформацію про нібито перешкоджання ним зустрічі Блінкена з Епіфанієм

Україна та США досягли домовленостей, важливих для української безпеки і реформ - Кулеба

Блінкен запевнив, що США ні з ким не домовлятимуться стосовно України без неї - Кулеба

Кулеба та Блінкен обговорили розвиток стратегічного партнерства України та США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА