Інтерфакс-Україна
15:46 04.09.2018

"Інформаційний" комітет ВР створить робгрупу з підготовки законопроекту про блокування сайтів на 48 години без рішення суду

2 хв читати

Парламентський комітет з питань інформатизації та зв'язку вважає за доцільне відправити на доопрацювання законопроект №6688, який дасть змогу без рішення суду блокувати сайти на 48 годин, голова комітету Олександр Данченко повідомив, що буде створено робочу групу з його підготовки.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", рішення з рекомендацією відправити на доопрацювання законопроект комітет ухвалив на своєму засіданні у вівторок.

Цей комітет не є головним щодо законопроекту №6688. Головним визначено комітет з питань національної безпеки та оборони, який раніше рекомендував парламенту прийняти ініціативу в першому читанні.

"У мене була розмова з представниками спецслужб. На сьогодні вони розуміють ситуацію, вони розуміють ті некоректності, які, грубо кажучи, було там допущено. Я точно можу сказати, що вони готові працювати. У мене є попередня домовленість про створення робочої групи", - сказав голова комітету О.Данченко.

За його словами, робоча група, до якої увійдуть представники галузі, представники спецслужб, може бути створена наступного тижня, "щоб створити закон про захист кіберпростору та інформаційного простору в нашій державі".

Як повідомлялося, 4 липня 2018 року Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони рекомендував народним депутатам ухвалити в першому читанні законопроект (№6688), який дозволяє тимчасово блокувати інформаційні ресурси.

Цей законопроект пропонує надати право СБУ забезпечувати за рішенням суду або в інших встановлених законом випадках блокування доступу до певного інформаційного ресурсу з використанням технічних засобів, які встановлюють оператори, провайдери телекомунікацій.

Блокування доступу до інформресурсів стане ще одним видом санкцій. Крім того, пропонується створити єдиний реєстр виконання судових рішень і застосування санкцій у сфері телекомунікацій.

Згідно із законопроектом, порядок блокування інформаційних ресурсів встановлюватиме Кабінет Міністрів України.

Провайдерів телекомунікацій планують зобов'язати за власні гроші закуповувати та встановлювати технічні засоби, які визначить адміністрація Державної служби спеціального зв'язку і захисту інформації за погодженням із СБУ, та які потрібні для блокування доступу до інформаційних ресурсів, а також обмеження та припинення надання телекомунікаційних послуг.

Водночас Кримінальний кодекс України пропонується доповнити новою статтею, згідно з якою підставою для блокування інформаційного ресурсу та видалення з нього інформації за рішенням суду буде поширення через цей ресурс інформації, "з використанням якої вчиняють тяжкі й особливо тяжкі злочини".

Водночас 5 липня народні депутати відмовилися включити цей законопроект до порядку денного для його розгляду в першому читанні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

Порошенко обговорив з послами країн G7 та ЄC ситуацію на фронті та переговори про завершення війни

Намагання Трампа примусити РФ та Україну до переговорів шляхом ультиматуму не дадуть результату - Климпуш-Цинцадзе

ЄС прагне припинити блокування Угорщиною переговорів про членство України – ЗМІ

Стефанішина сподівається на відновлення діалогу з Угорщиною

Росія поки що не демонструє політичної волі щодо режиму припинення вогню та закінчення війни – Єрмак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА