Інтерфакс-Україна
19:38 04.09.2018

Профільний комітет має намір добитися ухвалення нового закону про ОСАЦВ на цій сесії

2 хв читати
Профільний комітет має намір добитися ухвалення нового закону про ОСАЦВ на цій сесії

Ухвалення нової редакції закону "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" (ОСАЦВ, №3670-д) на дев’ятій сесії поточного скликання Верховної Ради, що відкрилася у вівторок, є одним з основних пріоритетів парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності, заявив в. о. голови комітету Михайло Довбенко.

"Чинний закон був ухвалений у 2005 році. Ми розробили новий базовий законопроект. Збільшуватимемо суми виплат", - сказав він в інтерв'ю телеканалу "Рада".

М.Довбенко уточнив, що йдеться і про збільшення виплат за шкоду здоров'ю, і за пошкоджене майно.

Він зазначив, що під час розроблення нової редакції використовувався комплексний підхід.

Керівник комітету додав, що ухвалення цього документа закріпить і дасть змогу активніше впроваджувати сучасні електронні технології, зокрема договори в електронній формі.

Як повідомлялося, законопроект №3670-д був зареєстрований у Верховній Раді 12 лютого 2018 року, включений до порядку денного 8-ї сесії 20 березня.

Документ передбачає впровадження системи прямого відшкодування збитків після затвердження загальними зборами членів МТСБУ, ширше застосування електронних технологій під час укладення договорів, удосконалення державного нагляду за додержанням страховиками законодавства і МТСБУ під час виконання гарантійної та інформаційної функцій.

Намічено також надати МТСБУ право здійснювати виплати за збанкрутілого страховика з моменту початку виведення його з ринку, підвищити відповідальність страховиків за прострочення виплати страхового відшкодування з їхньої вини шляхом введення додаткового штрафу. При цьому врегульовано механізм компенсації страховиком витрат особам, відповідальність яких застрахована.

Законопроект також пропонує у рамках імплементації вимог Євродирективи створення єдиного інформаційного центру, до якого може звернутися будь-яка особа (незалежно від того, в якій страховій компанії вона застрахована) для отримання консультації та інформації, надавши такі права і функції МТСБУ як саморегулівній організації учасників ринку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євроcолідарність" про призначення керівника БЕБ: Не хотілося б, аби у вересні Україна отримала ще одну "чорну мітку" Брюсселя

США цього тижня говорили з Росією про припинення війни, але результату немає — Рубіо

Вступ України до НАТО - фундаментальне питання безпеки для Польщі, заявляє голова Комітету із закордонних справ польського Сейму

Порошенко закликав до створення коаліції національної єдності та відновлення демократичних реформ

Депутат Дмитро Костюк заявив про вихід з фракції "Слуга народу"

Київрада вимагає від киян-мажоритарників з ВР пояснити голосування за знищення незалежності НАБУ і САП

Коломойський оскаржить рішення суду за позовом ПриватБанку

Грем порадив РФ зв'язатися з контр партнерами, щоб з'ясувати, чи поділяють вони російську "зверхню позицію" що до санкцій

Шмигаль: Мобілізація на 90% - це свідоме рішення українців

Проєкт постанови про відновлення онлайн-трансляцій засідань Ради зареєстровано у парламенті - Юрчишин

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА