Інтерфакс-Україна
20:18 05.09.2018

Влада України має підтримувати незалежну журналістику - посольство США у зв'язку з дозволом на перевірку смс-листування Седлецької

2 хв читати
Влада України має підтримувати незалежну журналістику - посольство США у зв'язку з дозволом на перевірку смс-листування Седлецької

У США занепокоєні впливом на свободу преси в Україні в зв'язку з дозволом суду на перевірку 17 місяців смс-повідомлень у телефоні головного редактора програми антикорупційних розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької.

"Ми занепокоєні тим, що вчорашнє рішення суду щодо журналістки-розслідувача Наталії Седлецької може мати несприятливий вплив на свободу преси і зусилля із боротьби з корупцією в Україні. Українська влада має підтримувати незалежну журналістику", - йдеться в повідомленні, опублікованому в четвер у акаунті посольства США в Україні в соцмережі "Твіттер".

Як повідомлялося, 4 вересня редакція програми антикорупційних розслідувань "Схеми" заявила, що Генпрокуратура отримала доступ до інформації телефону головного редактора Н.Седлецької і розцінила це як тиск на незалежного журналіста.

"Печерський районний суд Києва надав доступ Генеральній прокуратурі до телефонних розмов, СМС і місцезнаходження телефону Наталії Седлецької у справі про ймовірне розголошення державної таємниці та даних досудового слідства директором НАБУ Артемом Ситником. Не за конкретний день, а за 17 місяців", - зазначено в заяві, оприлюдненій на сторінці програми "Схеми: корупція в деталях" у соцмережі Facebook.

Того ж дня речник Генпрокуратури Андрій Лисенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив, що інформація з телефону Н.Седлецької, до якої отримали доступ прокурори, не передбачає змісту розмов, і не буде жодного втручання в професійну діяльність і особисте життя журналіста.

"Судом дозволено провести дослідження матеріалів оператора телекомунікацій за 17 місяців. Це обумовлено необхідністю встановлення дати, часу і місця ймовірної розголосу даних із обмеженим доступом керівником НАБУ (Національного антикорупційного бюро України - ІФ) у рамках кримінального провадження за ч.2 ст.163 , ч.1 ст.182, ч.1 ст. 328, ч 2.ст.387 Кримінального кодексу України ", - повідомив речник Генпрокуратури.

Крім того, за його словами, Н.Седлецька виступає разом із іншими громадянами як можливий свідок.

5 вересня Н.Седлецька повідомила, що генпрокурор запросив її на зустріч того ж дня, щоб пояснити отримання прокуратурою доступу до інформації з її телефону.

Водночас вона заявила, що "Радіо Свобода" запрошує Ю.Луценка в цей же час "замість кулуарної зустрічі за закритими дверима дати відкритий коментар у прямому ефірі".

Пізніше Н.Седлецька повідомила, що Ю.Луценко відмовився публічно відповідати на запитання щодо доступу слідчих до її телефону: "Юрій Луценко відмовився від прямого ефіру" Радіо Свобода "і не захотів публічно відповідати на запитання про доступ слідчих до мого телефону. (...) Наша пропозиція прийти на ефір залишається відкритою". Він запросив народних депутатів Вікторію Сюмар та Ольгу Червакову на свою зустріч з нею.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

Україна на всіх робочих рівнях з'ясовує зі США деталі по постачанню оборонної підтримки - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА