18:49 06.09.2018

РНБО підтримала розрив договору про дружбу з Росією

2 хв читати
РНБО підтримала розрив договору про дружбу з Росією

Рада національної безпеки і оборони України на своєму засіданні в четвер підтримала ініціативу президента України Петра Порошенка щодо непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ на десять років.

"РНБО підтримала пропозицію президента України щодо непродовження чинності Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ на наступні десять років", - повідомила прес-служба РНБО за підсумками засідання.

Як повідомлялося, 28 серпня П.Порошенко заявив, що очікує від Міністерства закордонних справ пакета документів для початку процедури припинення дії цього договору.

3 вересня він зазначив, що має намір до 30 вересня направити відповідне повідомлення Росії про припинення договору.

На засіданні РНБО П.Порошенко заявив, що буде дано доручення Міністерству закордонних справ України в найкоротші терміни направити ноту російській стороні щодо припинення дії договору. "За результатами засідання РНБО буде рішення і доручення Міністерству закордонних справ у найкоротші терміни направити відповідну ноту російській стороні", – зазначив президент.

Договір про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією було укладено 31 травня 1997 року терміном на десять років (із подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Згідно зі ст. 40 договору, його укладено терміном на десять років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до завершення чергового десятирічного періоду. Відлік першого десятирічного періоду розпочинався з дати набуття договором чинності (з 1 квітня 1999 року) і завершувався 1 квітня 2009 року. Тоді жодна зі сторін не виявила бажання припинити дію договору до 1 жовтня 2008 року, тому його дія автоматично продовжилася на наступний десятирічний період.

Згідно з договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА