Інтерфакс-Україна
14:26 10.09.2018

Систему виборів ректорів вишів необхідно змінювати - Гриневич

2 хв читати
Систему виборів ректорів вишів необхідно змінювати - Гриневич

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич вважає, що якість управління в університетах неможливо поліпшити без зміни системи виборів керівників вищих навчальних закладів.

"Ми звичайно бачимо, що треба систему виборів міняти. Але це складне політичне рішення", - сказала Л.Гриневич в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами міністра, нові позиції щодо виборів ректорів - це одна з новел змін закону "Про вищу освіту", що перебуває на етапі підготовки.

"Одна з пропозицій, щоб МОН мало на вибір, наприклад, право кваліфікувати з кількох кандидатів одного, який має краще бачення і кращий план розвитку університету. Там може бути і більше критеріїв, але коли ми отримаємо рекомендації кількох кандидатів, тоді ми обираємо", - зазначила вона.

Водночас Л.Гриневич додала, що така система буде ефективною, лише якщо в міністерстві працюватимуть люди, "з якими не можна домовитися".

"Можна піти шляхом конкурсу, як наприклад зараз у директораті держслужби, де є великий стандартизований пакет тестів, плюс ти маєш надати бачення розвитку вишу, плюс голосування, і все це має свої вагові коефіцієнти. І тоді ви маєте включення демократичних механізмів та перевірку кваліфікаційного рівня", - сказала міністр.

Водночас вона наголосила, що за цим рішенням необхідно провести дискусію в суспільстві, оскільки її можуть використати політичні опоненти.

"Це - важке рішення, але я розумію, що якість управління в наших університетах неможливо змінити без такого рішення", - додала Л.Гриневич.

Повний текст інтерв'ю з Л.Гриневич буде опубліковано на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

"Слуга народу" підтримує ратифікацію угоди про створення американсько-українського інвестиційного фонду – Арахамія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА