Інтерфакс-Україна
11:47 11.09.2018

Понад 40% українців за вступ країни до НАТО, більше третини підтримують позаблоковий статус

2 хв читати
Понад 40% українців за вступ країни до НАТО, більше третини підтримують позаблоковий статус

Понад 40% українців підтримують вступ країни до НАТО, свідчать дані опитування Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Згідно з даними опитування, 41,6% респондентів підтримують вступ України до НАТО як кращий варіант гарантування безпеки, 35,3% підтримали позаблоковий статус України, 6,4% виступають за військовий союз із Росією й іншими країнами СНД. Не змогли відповісти 16,3%.

Крім того, 63% опитаних висловили готовність взяти участь у референдумі щодо вступу України до НАТО. З них 67,2% підтримали б вступ до Альянсу.

Серед основних причин того, чому українці підтримують вступ країни до НАТО, найчастіше називали гарантію безпеки України (76,2%), 34% вважають, що це дасть змогу Україні протистояти агресії Росії та повернути окуповані території, 31,5% вважають, що це дасть змогу зміцнити та модернізувати українську армію.

Серед противників вступу країни до Альянсу найбільше тих, хто побоюється, що це може втягнути Україну до військових дій НАТО (47,3%). 37,9% впевнені, що Альянс є агресивним імперіалістичним блоком, ще 32,8% вважають, що Україна в принципі має бути позаблоковою країною.

Загальнонаціональне опитування населення України провів Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та КМІС із 16 до 28 серпня 2018 року. Загалом опитано 2041 респондента віком від 18 років у всіх регіонах України (в 110 населених пунктах), за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки становить 2,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА