08:33 12.09.2018

Співпраця ЄС та США спирається на загальне бачення світу

2 хв читати
Співпраця ЄС та США спирається на загальне бачення світу

Європейський союз і США є і залишаються природними партнерами, природними друзями, незважаючи на розбіжності, які у Євросоюзу можуть бути з американською адміністрацією, заявила глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні.

"Наша співпраця міцна, тому що ми поділяємо одні й ті самі цілі і одні і ті самі інтереси, я б сказала, одне і те ж бачення світу", - відзначила високий представник ЄС із закордонних справ, виступаючи у вівторок на пленарній сесії Європейського парламенту в Страсбурзі.

За її словами, ЄС тісно співпрацює з адміністрацією США з широкого кола міжнародних питань - від Західних Балкан до Північної Кореї, від України до Афганістану, і цей список можна було б продовжувати.

"Ми щодня працюємо разом з боротьби з тероризмом, і наша співпраця в НАТО тісніша, ніж будь-коли", - констатувала Ф.Могеріні. Вона додала, що йде спільна робота над широким колом питань: від кібербезпеки до морської безпеки.

"Персонал в США і ЄС, в тому числі військовий, сьогодні працює спільно як ніколи раніше", - вважає глава європейської дипломатії.

"Я також бачу можливість знайти нову синергію в нашій енергетичній політиці, особливо після нашої недавньої енергетичної ради спільно з США в Брюсселі в липні - в ті ж дні, до речі, коли відбувся саміт НАТО. І Європа, і Сполучені Штати виявляють явний інтерес до диверсифікації нашого енергопостачання. І це лише одне з багатьох питань, щодо яких наші інтереси сходяться", - продовжила високий представник ЄС.

На її думку, іншою такою сферою спільних інтересів є торгівля, особливо з Китаєм, і реформа СОТ. Розбіжності на цьому напрямку "можуть завдати шкоди, як інтересам США, так і Європи".

"Але, діючи спільно, ми можемо набагато ефективніше просувати більш справедливу і чесну міжнародну торгівлю", - вважає Ф.Могеріні.

"Дозвольте мені чітко заявити наступне: ми будемо завжди прагнути до співпраці зі Сполученими Штатами з торгівлі, як і за всіма іншими розділами. У той же час ми показали, що готові захистити наші інтереси, коли США обрали інший підхід (до взаємодії з Європою - ІФ) ", - зазначила глава дипломатії ЄС.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нардепи просять Зайдіка порушити на ТКГ питання щодо неприпустимості "виборів" в ОРДЛО

Порошенко обговорив із головою парламенту Норвегії звільнення українських політв'язнів у РФ та ситуацію на Донбасі

Парубій передав до профільного комітету подання генпрокурора на зняття недоторканності з трьох нардепів з "Опоблоку"

Новий фейк РФ про МН-17 покликаний відстрочити очікуване під час засідання ГА ООН рішення щодо створення суду за підсумками міжнародного розслідування катастрофи

Для кворуму в ЦВК потрібно 11 членів

Україна має законодавчо закріпити права опозиції - Ю.Льовочкіна

Ухвалення законопроекту про забезпечення житлом військових, які прибули з Донбасу та Криму, є відновленням справедливості - Фріз

В "Опоблоці" хочуть отримати квоту в три члени ЦВК після збільшення її складу

Бригинець: Вноситимемо зміни до Кримінального кодексу щодо терміну відповідальності за економічні злочини, які завдали шкоди армії

ВР може переглянути принципи співпраці з ПАРЄ, якщо з делегації РФ знімуть обмеження в обхід резолюцій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА