12:19 17.09.2018

Пролонгація закону про особливий статус Донбасу можлива в разі прогресу в питанні звільнення політв'язнів

2 хв читати
Пролонгація закону про особливий статус Донбасу можлива в разі прогресу в питанні звільнення політв'язнів

 Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що пролонгація закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областях можлива в разі прогресу в питанні звільнення політв'язнів і заручників.

"Я говорю, що без прогресу в питанні політичних в'язнів і заручників у принципі і політично, і емоційно підходити до цього закону дуже складно... Моя позиція дуже чітка: я вважаю, що без прогресу йти вперед дуже складно", - сказав він, виступаючи на 7-му Євроатлантичному форумі в понеділок у Києві.

Міністр додав, що в тому вигляді, в якому закон виписаний сьогодні, його неможливо реалізувати.

"Ми маємо отримати консенсус не лише політичний, а й у суспільстві", - зазначив він.

П.Клімкін наголосив, що окремі елементи цього закону не можуть бути реалізовані в перехідний період.

"Якщо окупований Донбас буде звільнено, тоді йтиметься про окремі особливості місцевого самоврядування ... Окремі речі, якщо і застосовуватимуться, то лише міжнародним співтовариством, миротворцями або поліцейською місією, або їх комбінацією, або відповідною цивільною адміністрацією", - уточнив міністр.

Як повідомлялося, 6 жовтня 2017 року Верховна Рада продовжила на рік термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, який мав втратити чинність 18 жовтня 2017 року.

Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності лише "після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону (про особливий порядок місцевого самоврядування - ІФ), зокрема в частині щодо виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців із території України".

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО був ухвалений у вересні 2014 року і набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на три роки.

Його стаття 10 (перехідні положення) встановлює, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. У цій статті також прописані умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі, серед умов - виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, спостереження за виборами, зокрема представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму та свободи агітації.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА