16:11 18.09.2018

Від саміту ЄС очікують узгодженої позиції щодо декларації про Brexit

2 хв читати

Керівники країн Євросоюзу в складі 27 членів (без Великої Британії) обговорять у четвер у Зальцбурзі Brexit за участю координатора ЄС щодо переговорів Мішеля Барньє, заявив журналістам високопоставлений чиновник ЄС на умовах анонімності.

"Є два особливо складних пункти - протокол стосовно Ірландії та спільна декларація про майбутнє партнерство", - сказав співрозмовник ЗМІ у вівторок у Брюсселі.

Він послався на поширений раніше того самого дня лист-запрошення голови Європейської ради Дональда Туска главам держав та урядів країн ЄС на неформальний саміт до Зальцбургу.

У ньому голова Євроради пише: "На жаль, сценарій із відсутністю угоди (про вихід Великої Британії з ЄС - ІФ) все ще цілком можливий. Але якщо ми всі діятимемо відповідально, ми зможемо уникнути катастрофи".

Д.Туск запропонував у Зальцбурзі узгодити "єдину думку про характер і загальну форму спільної політичної декларації" щодо майбутнього партнерства з Великою Британією; обговорити, як організувати заключний етап переговорів із Brexit, включаючи можливість скликати позапланову Європейську раду в листопаді та підтвердити необхідність юридично чинного рішення ірландської проблеми, щоб гарантувати відсутність у майбутньому жорсткого кордону між Ірландією та Північною Ірландією.

Голова Євроради наголосив, що "обмеження шкоди, завданої Brexit, є нашим спільним інтересом".

Відповідаючи на запитання журналістів, їхній високопоставлений співрозмовник зазначив, що у Європейської ради немає наміру підготувати в Зальцбурзі документ ЄС з цих питань.

"Вихідним матеріалом для дебатів щодо спільної політичної декларації будуть оцінки (Європейської - ІФ) комісії прогресу, досягнутому на переговорах", - пояснив функціонер ЄС.

Він сказав про очікування двох підходів у майбутніх дебатах. "Спільна політична декларація, яка буде дуже деталізованою, дуже чіткою, вичерпною. Або політична декларація, яка, зазначаючи згоду за низкою пунктів, залишить простір для переговорів за деякими сферами. Я думаю, що дві такі можливості будуть фундаментальними на дебатах у Зальцбурзі", - зазначило високопоставлене європейське джерело.

При цьому він звернув увагу на те, що, якщо планувати до листопада досягнення угоди щодо Brexit, супроводжуване політичною декларацією, то на плановому саміті ЄС у жовтні в Брюсселі буде необхідно мати вже письмово оформлену європейську позицію, засновану на дискусіях у Зальцбурзі.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Посол Сумі, який завершує дипмісію в Україні, запевнив, що Японія й надалі засуджуватиме анексію Росією Криму та агресію на Донбасі

Про результати слідства у "справі українських моряків" говорити поки що рано - Пєсков

Понад половина українців вважають, що впровадженням воєнного стану Порошенко хотів відкласти президентські вибори - опитування

Лукашенко заявляє, що Порошенко відкинув його пропозиції щодо Донбасу

Лукашенко підозрює Москву в спробах інкорпорувати Білорусь до Росії

Пройти до Ради на виборах мають шанс 8 партій - опитування

Тимошенко, Зеленський і Бойко лідирують у президентському рейтингу в Одеській області - соцопитування

Тимошенко лідирує в президентському рейтингу, за нею йдуть Зеленський, Гриценко, Бойко, Порошенко - опитування

Тимошенко лідирує в президентському рейтингу в Житомирській області - соцопитування

Керівнику фракції "БПП" відмовили в участі в програмі "Право на владу" в четвер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА