10:46 20.09.2018

Порошенко вимагає від оборонного сектора України нестандартних відповідей на кроки супротивника

2 хв читати
Порошенко вимагає від оборонного сектора України нестандартних відповідей на кроки супротивника

Президент України Петро Порошенко вимагає від керівництва Міноборони країни і Збройних сил нестандартних і асиметричних відповідей на будь-які сценарії і плани противника, якнайшвидшого завершення переходу на стандарти НАТО, а також анонсував низку заходів для зміцнення обороноздатність держави.

"Сьогодні маємо взяти планку зовсім іншої висоти: нові технології, модернізація, доозброєння і переозброєння, перехід на стандарти НАТО з урахуванням нашого унікального досвіду відсічі агресії", - сказав він в четвер вранці з трибуни Верховної Ради, звертаючись до парламенту зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України.

У цьому контексті П.Порошенко наголосив, що оновлення озброєнь відбувається на основі стратегії імпортозаміщення, "завдяки якій ми позбулися тотальної залежності від постачань з Росії", тоді як ще у 2013 році ця залежність для різних видів озброєнь досягала рівня від 40 до 70 відсотків.

Говорячи про плани керівництва держави щодо оновлення і модернізації озброєнь, президент зазначив, що вже з цього року планується активна розробка, підготовка виробництва і закупівля сучасного високоточного ракетного озброєння, систем артилерії, бронетанкової техніки, боєприпасів, високоточних засобів ураження.

"На порядок денний найближчого часу виходить нарощування оборони української частини акваторії та узбережжя Азовського моря", - окремо наголосив П.Порошенко.

Президент констатував, що незважаючи на досягнутий прогрес, необхідно зробити в рази і на порядки більше.

"Наші оборонні потреби перевищують наші можливості. І ми повинні знайти нестандартні виходи. Суспільство, Збройні сили очікують значних і системних рішень у сфері оборони. Вимагаю від військового керівництва нестандартних і асиметричних відповідей на будь-які сценарії та плани противника", - наголосив він.

Від Міноборони України та Генерального штабу ЗСУ П.Порошенко вимагає "прискорити досягнення оборонним сектором стандартів Північноатлантичного Альянсу так само, як і повної взаємосумісності з арміями країн-членів військово-політичного блоку".

Також президент України заявив, що грошове забезпечення військовослужбовців Збройних сил наступного року буде збільшено на 37%. "У жовтні почнемо здавати в експлуатацію нові гуртожитки для контрактників (ЗСУ - ІФ). 184 нових приміщень, в яких поселяться приблизно 23 тис. солдатів, частина цього року, частина - вже наступного", - також повідомив він.

Крім того, поінформував П.Порошенко, планується ще один соціальний проект - компактні квартири для офіцерів ЗСУ, що є частиною процесу формування нового сержантського корпусу.

"Доречно нагадати, що ці та інші проекти втілюються в життя завдяки активній підтримці держав-партнерів, радників та інструкторів від збройних сил країн-членів НАТО", - додав глава Української держави, зазначивши, що влада має зробити все, щоб створити комфортні умови для досвідчених воїнів, мотивувати професіоналів укладати довгострокові контракти і заохотити до повернення в армію тих, хто з різних причин звільнився раніше.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Луценко заявою про нібито список "недоторканних" США хоче потрапити до ВР наступного скликання, зайнявши антиамериканську електоральну нішу, вважає Сакварелідзе

Робгрупа зможе за місяць-півтора підготувати єдиний законопроект про незаконне збагачення - нардеп Карпунцов

Столтенберг заявив про неприйнятність погроз Росії націлити ракети на країни НАТО

Порошенко має або отримати підтвердження заяви Луценка про список від Йованович, або відправити генпрокурора у відставку - Сироїд

У посольстві США в Україні спростували слова Луценка про передання йому послом Йованович списку осіб, від переслідування яких слід утриматися

Луценко стверджує, що посол США в Україні давала йому список людей, від переслідування яких слід утриматися

РНБО продовжила й посилила санкції стосовно "Яндексу"

ЦВК зареєструвала 660 спостерігачів від БДІПЛ ОБСЄ і відмовила 24 із них - громадянам РФ

До Києва прилетіли шість американських парламентаріїв на чолі з головою банківського комітету Сенату

Комітет ВР пропонує підготувати єдиний законопроект про незаконне збагачення в робгрупі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА