10:46 20.09.2018

Порошенко вимагає від оборонного сектора України нестандартних відповідей на кроки супротивника

2 хв читати
Порошенко вимагає від оборонного сектора України нестандартних відповідей на кроки супротивника

Президент України Петро Порошенко вимагає від керівництва Міноборони країни і Збройних сил нестандартних і асиметричних відповідей на будь-які сценарії і плани противника, якнайшвидшого завершення переходу на стандарти НАТО, а також анонсував низку заходів для зміцнення обороноздатність держави.

"Сьогодні маємо взяти планку зовсім іншої висоти: нові технології, модернізація, доозброєння і переозброєння, перехід на стандарти НАТО з урахуванням нашого унікального досвіду відсічі агресії", - сказав він в четвер вранці з трибуни Верховної Ради, звертаючись до парламенту зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України.

У цьому контексті П.Порошенко наголосив, що оновлення озброєнь відбувається на основі стратегії імпортозаміщення, "завдяки якій ми позбулися тотальної залежності від постачань з Росії", тоді як ще у 2013 році ця залежність для різних видів озброєнь досягала рівня від 40 до 70 відсотків.

Говорячи про плани керівництва держави щодо оновлення і модернізації озброєнь, президент зазначив, що вже з цього року планується активна розробка, підготовка виробництва і закупівля сучасного високоточного ракетного озброєння, систем артилерії, бронетанкової техніки, боєприпасів, високоточних засобів ураження.

"На порядок денний найближчого часу виходить нарощування оборони української частини акваторії та узбережжя Азовського моря", - окремо наголосив П.Порошенко.

Президент констатував, що незважаючи на досягнутий прогрес, необхідно зробити в рази і на порядки більше.

"Наші оборонні потреби перевищують наші можливості. І ми повинні знайти нестандартні виходи. Суспільство, Збройні сили очікують значних і системних рішень у сфері оборони. Вимагаю від військового керівництва нестандартних і асиметричних відповідей на будь-які сценарії та плани противника", - наголосив він.

Від Міноборони України та Генерального штабу ЗСУ П.Порошенко вимагає "прискорити досягнення оборонним сектором стандартів Північноатлантичного Альянсу так само, як і повної взаємосумісності з арміями країн-членів військово-політичного блоку".

Також президент України заявив, що грошове забезпечення військовослужбовців Збройних сил наступного року буде збільшено на 37%. "У жовтні почнемо здавати в експлуатацію нові гуртожитки для контрактників (ЗСУ - ІФ). 184 нових приміщень, в яких поселяться приблизно 23 тис. солдатів, частина цього року, частина - вже наступного", - також повідомив він.

Крім того, поінформував П.Порошенко, планується ще один соціальний проект - компактні квартири для офіцерів ЗСУ, що є частиною процесу формування нового сержантського корпусу.

"Доречно нагадати, що ці та інші проекти втілюються в життя завдяки активній підтримці держав-партнерів, радників та інструкторів від збройних сил країн-членів НАТО", - додав глава Української держави, зазначивши, що влада має зробити все, щоб створити комфортні умови для досвідчених воїнів, мотивувати професіоналів укладати довгострокові контракти і заохотити до повернення в армію тих, хто з різних причин звільнився раніше.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Опозиційний блок" голосуватиме за відставку уряду Гройсмана

Партія "Голос" покладається на фінансову підтримку заможних людей, але не олігархів - Вакарчук

Суд у США підтримав вимогу конгресменів про надання податкових декларацій Трампа

Зеленський обговорив із президентом Угорщини Адером співпрацю двох країн у продовженні міжнародного тиску на РФ

Рада після припинення своїх повноважень продовжує приймати закони до прийняття присяги новим скликанням парламенту

ЄС сподівається на спільну роботу із Зеленським над реформами енергосектора - віце-президент ЄК Марош Шефчович

Курц вирішив звільнити главу МВС Австрії

"Свобода" сподівається на термінове ухвалення закону про вибори до ВР за відкритими списками

Партія "Наш край" спростувала участь у політичному проекті Труханова і Кернеса

Кернес: Ми з Трухановим поведемо партію до ВР, але залишимося мерами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА