14:44 20.09.2018

Нардепи мають намір ще 2 місяці доопрацьовувати проект конституційних змін про зняття депутатської недоторканності, згідно з рекомендаціями КС

2 хв читати

Народні депутати визначили порядок подальшого розгляду президентського законопроекту (№ 7203) про внесення змін до Конституції України в частині скасування депутатської недоторканності з огляду на рекомендації, надані Конституційним Судом.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідну постанову про подальшу роботу над законопроектом на пленарному засіданні парламенту в четвер підтримали 274 народні депутати.

Водночас нардепи відхилили аналогічний проект постанови, що стосується альтернативного депутатського проекту (№ 6773) конституційних змін. Його підтримали 213 народних депутатів за 226 мінімально необхідних голосів.

Таким чином, пропозиції та поправки до президентського законопроекту парламентарі можуть подавати до 19 жовтня. До 7 листопада пропозиції опрацьовуватимуть непрофільні комітети. Головний комітет - з питань правової політики та правосуддя - повинен буде опрацювати пропозиції та поправки до 21 листопада 2018 року.

Розгляд законопроекту має відбутися не пізніше ніж через сім днів після того, як народні депутати отримають висновки парламентських комітетів.

Згідно з президентським законопроектом пропонують виключити зі ст. 80 Конституції положення про те, що народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані або заарештовані, а також, що їм гарантується депутатська недоторканність.

У разі затвердження в цілому конституційних змін у цій статті залишиться лише одна норма - про те, що народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу або наклеп.

Передбачено, що закон набуде чинності з 1 січня 2020 року.

Конституційний Суд України визнав таким, що відповідають вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до статті 80 Основного закону (щодо недоторканності народних депутатів України)

Водночас КС вважає за доцільне звернути увагу на те, що, ухвалюючи рішення про скасування депутатської недоторканності, необхідно враховувати стан політичної та правової системи України - її здатність у разі повної відсутності інституту депутатської недоторканності забезпечити безперешкодне та ефективне здійснення народними депутатами України своїх повноважень, функціонування парламенту, а також реалізацію конституційного принципу розподілу державної влади.

Аналогічний висновок КС надав і до депутатського законопроекту №6773.

За своєю суттю законопроекти №7203 та №6773 відрізняються лише тим, що, згідно з президентською ініціативою, зміни до Конституції в частині скасування недоторканності мають набути чинності 1 січня 2020 року.

До КС Верховна Рада направила ці законопроекти 19 жовтня 2017 року. Свої висновки суд надав у червні 2018 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА