12:16 21.09.2018

Київ поінформував Москву про непродовження договору про дружбу та співробітництво між Україною і РФ

3 хв читати
Київ поінформував Москву про непродовження договору про дружбу та співробітництво між Україною і РФ

Міністерство закордонних справ України направило ноту російській стороні про непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Сьогодні ми передали відповідну ноту Росії", - повідомив П. Клімкін на брифінгу в п'ятницю в Києві.

Міністр зазначив, що в цьому так званому Великому договорі навіть не передбачено норми врегулювання спорів між державами.

П.Клімкін заявив, що українська сторона не дасть "Росії маніпулювати призупиненням низки двосторонніх угод".

Глава МЗС зазначив, що відповідний законопроект про непродовження договору про дружбу та співробітництво з РФ буде внесено до Верховної Ради після внутрішньодержавного погодження.

"Тільки-но було оприлюднено відповідний указ президента, ми ще до його оприлюднення підготували проект цього закону. Того самого дня я підписав його й розпочав процедуру внутрішньодержавного погодження. Така процедура є, зараз ми її спокійно проведемо разом з нашими юристами, зокрема з нашими партнерами ... Це має бути зроблено до дати, коли договір втратить чинність. Це закон дуже простий - там фактично кілька рядків... Зараз він пройде процедуру внутрішньодержавного погодження та буде внесений (до Верховної Ради - ІФ), - пояснив міністр.

Як повідомлялося, 6 вересня 2018 року РНБО України підтримала ініціативу президента П.Порошенка щодо непродовження договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ на десять років. На засіданні РНБО П.Порошенко заявив, що буде дано доручення МЗС України в найкоротші терміни направити ноту російській стороні про припинення дії договору. "За результатами засідання РНБО буде рішення і доручення Міністерству закордонних справ у найкоротші терміни направити відповідну ноту російській стороні", – зазначив президент.

17 вересня президент України підписав указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 р. "Про договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією".

Відповідно до рішення РНБО, МЗС має поінформувати ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації про бажання України припинити дію договору про дружбу з Росією, а також про підстави його припинення.

Згідно з рішенням РНБО Міністерство закордонних справ України, зокрема, має заявити Російській Федерації про бажання України припинити дію договору про дружбу з РФ відповідно до статті 40 цього договору та внести в установленому порядку на розгляд президенту України проект закону України про припинення дії договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною і РФ.

Крім того, за рішенням РНБО МЗС має проінформувати ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації про бажання України припинити дію договору про дружбу з Росією, а також про підстави його припинення.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією було підписано 31 травня 1997 року терміном на десять років (із подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Відповідно до ст. 40 договору, його укладено терміном на десять років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до завершення чергового десятирічного періоду. Відлік першого десятирічного періоду розпочинався з дати набуття договором чинності (з 1 квітня 1999 року) і завершувався 1 квітня 2009 року. Тоді жодна зі сторін не виявила бажання припинити дію договору до 1 жовтня 2008 року, тому його дія автоматично продовжилася на наступний десятирічний період.

Згідно з договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Байден заявив про бажання брати участь у передвиборчих дебатах із Трампом

До Дня Києва 42 тисячі киян, постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС, отримають матеріальну допомогу - Кличко

Пропозиція США щодо використання відсотків від заморожених активів РФ для України набирає обертів у G7

Столтенберг: ще не пізно для перемоги України, але союзникам необхідно прискоритися

Закриють 60 км фронту: Порошенко передав у війська ще три системи РЕБ "Ай-Петрі"

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА