Інтерфакс-Україна
20:15 25.09.2018

УПЦ (МП) своїми заявами провокує міжконфесійну ворожнечу і стає на шлях самоізоляції

2 хв читати
УПЦ (МП) своїми заявами провокує міжконфесійну ворожнечу і стає на шлях самоізоляції

Синод Української православної церкви (Московського патріархату) своєю вимогою того, щоб екзархи Вселенського патріархату покинули Україну, сам провокує міжконфесійну ворожнечу, заявляє віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.

"Заявою проти перебування представників Константинопольського патріарха в Україні Московський патріархат сам провокує міжконфесійну ворожнечу. Жодна церква не може нехтувати думкою більшості православних України, які підтримують надання Томосу", - написав В.Кириленко у своєму акаунті в "Твіттері" у вівторок увечері.

Він також висловив переконання, що "УПЦ МП стала на шлях самоізоляції".

Раніше у вівторок синод Української православної церкви (Московського патріархату) на засіданні закликав вселенського патріарха Варфоломія припинити втручання в їхні внутрішні справи. Також в УПЦ (МП) заявили, що екзархи Константинопольського патріархату архієпископ Памфілійський Данило і єпископ Едмонтонський Іларіон "мають покинути канонічну територію Української православної церкви". Крім цього було оголошено про те, що єпископат УПЦ (МП) призупиняє спільне служіння з ієрархами Константинопольського патріархату.

Як повідомлялося, Константинопольський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Данила з США і єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади.

У прес-центрі Київської Патріархії (УПЦ-КП) підтримали це рішення і заявили, що очікують плідної співпраці з екзархами у підготовці до надання автокефалії Православної церкви в Україні.

"Для світської аудиторії функції екзарха в цьому випадку можуть бути порівняні з функціями надзвичайного і повноважного посла. Такий, особистий екзархат, слід відрізняти від іншої - територіальної, форми екзархату, яка в ХХ столітті існувала в Україні в Руської Православної Церкви. Щоб уникнути непорозумінь, слід пояснити, що призначення екзархом не означає утворення нової церковної юрисдикції в формі екзархату", - наголосили в УПЦ Київського патріархату.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЦВК визнала Тетяну Чорновол обраною народною депутаткою України

На зустрічі з президентом піднімалося питання виборів, їх проведення неможливе - нардеп

Зеленський сподівається, що Трамп і Стармер обговорять гарантії безпеки США для України

Трамп: Зеленському доведеться укласти угоду

Увечері Зеленський зустрінеться з фракцією "Слуга народу", у самій фракції натякають на вибори - відлік пішов на тижні

Співголова "Євросолідарності" в Раді наполягає на прийнятті закону, який дозволить нардепам бути військовими

Порошенко в Раді закликав депутатів не ігнорувати вимоги Резолюції Європарламенту по Україні

Кличко обговорив з міністром оборони Естонії збільшення підтримки ЗСУ, які захищають Європу

Порошенко привіз дрони на фронт для Тетяни Чорновол, яка може стати нардепом, та для інших бригад на півдні

Атаки РФ на американське підприємство в Україні та Польщу залишились без належної відповіді – Келлог

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА